Zamknij

Wyż Brygida nadciąga nad Polskę. Co to oznacza? Jaka będzie pogoda w weekend 19 i 20 stycznia ? [PROGNOZA]

Redakcja
18.01.2019 14:47
Wyż Brygida Prognoza pogody co to jest
fot. pixabay.com

Czy w ten weekend temperatura spadnie do minus 20 stopni? Taką nagłą zmianę pogody zapowiedzieli meteorolodzy. Wszystko przez wyż Brygida, który ma przyjść nad Polskę w najbliższych dniach. Piszemy o tym kiedy wyż Brygida nadciągnie do naszego kraju i jakiej pogody można się spodziewać. Czy w sobotę niedzielę 19 i 20 stycznia będzie mróz i spadnie śnieg? Sprawdźcie najnowsze prognozy.

Wyż Brygida: kiedy będzie, co oznacza? Jaka będzie pogoda w weekend 19 i 20 stycznia?

Wyż Brygida: kiedy będzie? Co oznacza?

Według IMGW zmiana pogody może nadejść już w ten weekend. Wszystko przez zbliżający się do Polski wyż Brygida. Meteorolodzy przewidują, że temperatura zacznie szybko spadać, a wilgotny front przesuwający się od Pomorza do Kujaw przyniesie w tych rejonach opady śniegu. To jednak nie jedyne rejony, gdzie przejście wyżu Brygida będzie odczuwalne. Śnieg i mróz mają nadejść także nad województwo łódzkie i wschodnią część Polski – w tym Podlasie. Śnieg ma spaść także w Bieszczadach.

Jaka będzie pogoda w weekend 19 i 20 stycznia? Prognoza

Wszystko wskazuje na to, że przez wyż Brygida nad Polską, słupki rtęci w termometrach spadną znów poniżej zera. W sobotę na południu temperatura ma spaść do minus 8 stopni. Przez wyż Brygida w górach będzie jeszcze zimniej – bo nawet minus 10 stopni, a w nocy nawet minus 20. 

Zobacz także

IMGW wydało już ostrzeżenie dla kilku województw. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem chodników i ulic.  Przez wyż Brygida gołoledź może pojawić się w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim oraz wschodniej części województw: dolnośląskiego, zachodnio-pomorskiego i wielkopolskiego.  IMGW przewiduje, że w tych rejonach może spaść śnieg z deszczem i mokry śnieg. 

RadioZET.pl/IMGW/PZ