Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wyż Brygida nadciąga nad Polskę. Co to oznacza? Jaka będzie pogoda w weekend 19 i 20 stycznia ? [PROGNOZA]

18.01.2019 14:47

Czy w ten weekend temperatura spadnie do minus 20 stopni? Taką nagłą zmianę pogody zapowiedzieli meteorolodzy. Wszystko przez wyż Brygida, który ma przyjść nad Polskę w najbliższych dniach. Piszemy o tym kiedy wyż Brygida nadciągnie do naszego kraju i jakiej pogody można się spodziewać. Czy w sobotę niedzielę 19 i 20 stycznia będzie mróz i spadnie śnieg? Sprawdźcie najnowsze prognozy.

Wyż Brygida Prognoza pogody co to jest fot. pixabay.com

Wyż Brygida: kiedy będzie, co oznacza? Jaka będzie pogoda w weekend 19 i 20 stycznia?

Wyż Brygida: kiedy będzie? Co oznacza?

Według IMGW zmiana pogody może nadejść już w ten weekend. Wszystko przez zbliżający się do Polski wyż Brygida. Meteorolodzy przewidują, że temperatura zacznie szybko spadać, a wilgotny front przesuwający się od Pomorza do Kujaw przyniesie w tych rejonach opady śniegu. To jednak nie jedyne rejony, gdzie przejście wyżu Brygida będzie odczuwalne. Śnieg i mróz mają nadejść także nad województwo łódzkie i wschodnią część Polski – w tym Podlasie. Śnieg ma spaść także w Bieszczadach.

Jaka będzie pogoda w weekend 19 i 20 stycznia? Prognoza

Wszystko wskazuje na to, że przez wyż Brygida nad Polską, słupki rtęci w termometrach spadną znów poniżej zera. W sobotę na południu temperatura ma spaść do minus 8 stopni. Przez wyż Brygida w górach będzie jeszcze zimniej – bo nawet minus 10 stopni, a w nocy nawet minus 20. 

IMGW wydało już ostrzeżenie dla kilku województw. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem chodników i ulic.  Przez wyż Brygida gołoledź może pojawić się w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim oraz wschodniej części województw: dolnośląskiego, zachodnio-pomorskiego i wielkopolskiego.  IMGW przewiduje, że w tych rejonach może spaść śnieg z deszczem i mokry śnieg. 

RadioZET.pl/IMGW/PZ

Oceń