Zamknij

Xawery Żuławski - kim jest reżyser "Mowy ptaków" i gość Wojewódzkiego? [FILMY, ŻONA, INSTA]

Jolanta Waligóra
08.10.2019 12:33
Xawery Żuławski - kim jest reżyser "Mowy ptaków" i gość Wojewódzkiego? [FILMY, ŻONA, INSTA]
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/EASTNEWS

Xawery Żuławski będzie jednym z gości u Kuby Wojewódzkiego. Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" reżyser zasiądzie razem z aktorami Sebastianem Fabijańskim oraz Martą Żmudą-Trzebiatowską, a w programie będzie m.in. promował swój najnowszy film "Mowa ptaków". Informacje o filmach Xawerego Żuławskiego, wieku, żonie i nie tylko, można znaleźć poniżej.

Kim jest Xawery Żuławski? Wiek, wzrost, Instagram, "Mowa ptaków", filmy, żona, matka, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat gościa Kuby Wojewódzkiego 08.10.2019, zamieszczamy w tym artykule.

Kim jest Xawery Żuławski, reżyser "Mowy ptaków"? [FILMY]

Xawery Żuławski to polski reżyser oraz scenarzysta. Ukończył Liceum Reytana w Warszawie, a następnie studia na Wydziale Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. 

Jego debiutem fabularnym była produkcja pt. "Chaos" z 2006 roku, za którą otrzymał m.in. Złote Lwy za najlepszy debiut reżyserski. Innym znanym filmem Xawerego Żuławskiego jest "Wojna polsko-ruska", która została licznie nagrodzona. Ponadto znany jest z takich seriali jak m.in. "Diagnoza", "Prawo Agaty" czy "Druga szansa".

Najnowszym filmem Xawerego Żuławskiego jest "Mowa Ptaków", którą razem z Martą Żmudą Trzebiatowską oraz Sebastianem Fabijańskim będzie promować w programie "Kuba Wojewódzki" 8 października 2019 roku. Produkcja opowiada o historii Mariany, polonisty z liceum, który po wyrzuceniu z pracy musi ułożyć sobie życie, oraz jego kolegi - Ludwika, nauczyciela historii szukającego sposobu na funkcjonowanie w zawodzie.

Xawey Żuławski współpracuje z TVP Kultura, gdzie wraz z Piotrem Kielarem reżyserują program Poza kontrolą w "Strefie Alternatywnej". Prezentują w nim młode niezależne zespoły muzyczne.

Xawery Żuławski - wiek, wzrost, żona, Instagram, życie prywatne

Xawery Żuławski ma 48 lat - urodził się 22 grudnia 1971 roku w Warszawie. Na próżno szukać jednak w sieci informacji na temat wzrostu reżysera. Xawery Żuławski jest synem aktorki Małgorzaty Braunek oraz reżysera Andrzeja Żuławskiego. 

Żoną Xawerego Żuławskiego jest Maria Strzelecka. Para pobrała się w 2001 roku. Mają dwoje dzieci - syna Kaja (ur. 2000) oraz córkę Jagnę (ur. 2009).

Reżyser w 1993 roku był sprawcą tragicznego wypadku samochodowego, w wyniku którego zginęła Barbara Kosmal, córka aktorki Barbary Brylskiej.

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat Instagrama Xawerego Żuławskiego. Reżyser jednak nie posiada konta w mediach społecznościowych.

Xawery Żuławski u Kuby Wojewódzkiego - kiedy oglądać?

Xawery Żuławski u Kuby Wojewódzkiego pojawi się we wtorek, 8 października 2019 roku. Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" reżyser zasiądzie razem z aktorami Sebastianem Fabijańskim oraz Martą Żmudą-Trzebiatowską, a w programie będzie m.in. promował swój najnowszy film "Mowa ptaków".

Najnowszy odcinek programu wyemitowany zostanie o godzinie 22:30 w TVN.

RadioZET.pl/JW