Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Xawery Żuławski - kim jest reżyser "Mowy ptaków" i gość Wojewódzkiego? [FILMY, ŻONA, INSTA]

08.10.2019 12:33

Xawery Żuławski będzie jednym z gości u Kuby Wojewódzkiego. Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" reżyser zasiądzie razem z aktorami Sebastianem Fabijańskim oraz Martą Żmudą-Trzebiatowską, a w programie będzie m.in. promował swój najnowszy film "Mowa ptaków". Informacje o filmach Xawerego Żuławskiego, wieku, żonie i nie tylko, można znaleźć poniżej.

Xawery Żuławski - kim jest reżyser "Mowy ptaków" i gość Wojewódzkiego? [FILMY, ŻONA, INSTA] fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/EASTNEWS

Kim jest Xawery Żuławski? Wiek, wzrost, Instagram, "Mowa ptaków", filmy, żona, matka, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat gościa Kuby Wojewódzkiego 08.10.2019, zamieszczamy w tym artykule.

Kim jest Xawery Żuławski, reżyser "Mowy ptaków"? [FILMY]

Xawery Żuławski to polski reżyser oraz scenarzysta. Ukończył Liceum Reytana w Warszawie, a następnie studia na Wydziale Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. 

Jego debiutem fabularnym była produkcja pt. "Chaos" z 2006 roku, za którą otrzymał m.in. Złote Lwy za najlepszy debiut reżyserski. Innym znanym filmem Xawerego Żuławskiego jest "Wojna polsko-ruska", która została licznie nagrodzona. Ponadto znany jest z takich seriali jak m.in. "Diagnoza", "Prawo Agaty" czy "Druga szansa".

Najnowszym filmem Xawerego Żuławskiego jest "Mowa Ptaków", którą razem z Martą Żmudą Trzebiatowską oraz Sebastianem Fabijańskim będzie promować w programie "Kuba Wojewódzki" 8 października 2019 roku. Produkcja opowiada o historii Mariany, polonisty z liceum, który po wyrzuceniu z pracy musi ułożyć sobie życie, oraz jego kolegi - Ludwika, nauczyciela historii szukającego sposobu na funkcjonowanie w zawodzie.

Xawey Żuławski współpracuje z TVP Kultura, gdzie wraz z Piotrem Kielarem reżyserują program Poza kontrolą w "Strefie Alternatywnej". Prezentują w nim młode niezależne zespoły muzyczne.

Xawery Żuławski - wiek, wzrost, żona, Instagram, życie prywatne

Xawery Żuławski ma 48 lat - urodził się 22 grudnia 1971 roku w Warszawie. Na próżno szukać jednak w sieci informacji na temat wzrostu reżysera. Xawery Żuławski jest synem aktorki Małgorzaty Braunek oraz reżysera Andrzeja Żuławskiego. 

Żoną Xawerego Żuławskiego jest Maria Strzelecka. Para pobrała się w 2001 roku. Mają dwoje dzieci - syna Kaja (ur. 2000) oraz córkę Jagnę (ur. 2009).

Reżyser w 1993 roku był sprawcą tragicznego wypadku samochodowego, w wyniku którego zginęła Barbara Kosmal, córka aktorki Barbary Brylskiej.

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat Instagrama Xawerego Żuławskiego. Reżyser jednak nie posiada konta w mediach społecznościowych.

Xawery Żuławski u Kuby Wojewódzkiego - kiedy oglądać?

Xawery Żuławski u Kuby Wojewódzkiego pojawi się we wtorek, 8 października 2019 roku. Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" reżyser zasiądzie razem z aktorami Sebastianem Fabijańskim oraz Martą Żmudą-Trzebiatowską, a w programie będzie m.in. promował swój najnowszy film "Mowa ptaków".

Najnowszy odcinek programu wyemitowany zostanie o godzinie 22:30 w TVN.

RadioZET.pl/JW

Oceń