Zamknij

Yalitza Aparicio - kim jest aktorka nominowana do Oscara za film "Roma"?

Redakcja
24.02.2019 18:55
Kim jest Yalitza Aparicio, aktorka nominowanego do Oscarów filmu Roma?
fot. YOUTUBE/NETFLIX

Kim jest Yalitza Aparicio, aktorka nominowana do Oscara za film "Roma"? 25-letnia aktorka zanim nie zagrała w filmie Alfonso Cuarona, pozostawała nieznana światowej publiczności. Sprawdzamy kim jest Yalita Aparicio, w jakich filmach grała, a także podajemy informacje na jej temat – wzrost, wiek, konta na portalach społecznościowych.

Kim jest Yalitza Aparicio, aktorka nominowana do Oscara za rolę w filmie  "Roma"? Jaki jest jej wzrost i wiek? W jakich filmach grała?  Sprawdzamy co wiadomo o aktorce nominowanej do Oscara.

Yalitza Aparicio - kim jest aktorka nominowana do Oscara?

Yalitza Aparicio (właściwie: Yalitza Aparicio Martínez) to pochodząca z Meksyku aktorka, która zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Roma". Artystka otrzymała za swoją kreację łącznie 9 nominacji do różnych nagród. Aparicio została też nominowana do Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

"Roma" - gdzie obejrzeć film ONLINE? O czym jest "Roma"? [NETFLIX]

Filmy Yalitzy Aparicio

Yalitza Aparicio do tej pory zagrała w jednym filmie – "Roma" - w reżyserii Alfonso Cuaróna Orozco. Meksykanka nie ma na koncie występów w innych produkcjach. Ze względu na młody wiek aktorki można się jednak spodziewać, że niebawem znowu zobaczymy ją na ekranie.

Oscary 2019 - NOMINACJE. Kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

Yalitza Aparicio: wiek, wzrost, Instagram 

Yalitza Aparicio ma 23 lata. Urodziła się 11 grudnia 1993 roku w Heroica Ciudad de Tlaxiaco, Oaxaca. To jednak jedyne szczegółowe dane jakie znamy na temat Aparicio – jej wzrost czy waga to póki co tajemnica. Nieco więcej o aktorce można się dowiedzieć, gdy zajrzymy na Instagram aktorki. 

RadioZET.pl/PZ