Zamknij

Zaatakowało ją ponad 80 tys. afrykańskich pszczół. Kobieta jest w stanie krytycznym

Redakcja
19.07.2018 18:43
Zaatakowało ją ponad 80 tys. afrykańskich pszczół. Kobieta jest w stanie krytycznym
fot. Pixabay

Została użądlona co najmniej 200 razy.

Kobieta została użądlona co najmniej 200 razy

Rój ponad 80 tys. pszczół zaatakował kobietę w wieku około 50 lat zupełnie niespodziewanie. Maria, której nazwisko nie zostało podane do informacji publicznej , przebywa obecnie w szpitalu. Mieszkanka Los Angeles jest w stanie krytycznym, jednak według lekarzy jej życiu nie grozi niebezpieczeństwo. Czeka ją jednak długotrwałe leczenie.

Zobacz także

Zobacz także

Zaatakował ją rój 80 tys. pszczół afrykańskich

Ta odmiana pszczół często bywa nazywana "zabójczą". Atakują z zajadłą zaciętością - aby odgonić je z ciała 50-latki, straż pożarna została zmuszona do użycia gaśnicy. "Były dosłownie wszędzie. Zakrywały jej twarz, wplątywały się we włosy i próbowały dostać się do ust. Coś potwornego" - relacjonował Ryan Wilson, jeden z obecnych na miejscu zdarzenia ratowników. Kiedy pacjentkę zabierała karetka, praktycznie traciła już przytomność. Służby wezwali zszokowani przechodnie, którzy nie potrafili pomóc nagle zaatakowanej kobiecie.

Zobacz także

Zobacz także

WARTO WIEDZIEĆ: Użądlenie pszczoły może być śmiertelnie niebezpieczne. Jak postąpić po użądleniu?

"Zakrywały jej całą twarz"

Pszczeli horror nie ominął też ratowników - do szpitala trafiły trzy inne osoby, użądlone kilka razy. Rozwścieczone owady przedostały się nawet do wnętrza ambulansu, by jeszcze próbować dogonić swoje ofiary w szpitalnym korytarzu. Służby specjalne potrzebowały aż dwóch dni, aby pozbyć się morderczych pszczół. To nie pierwszy tego typu przypadek. Pszczoły afrykańskie mają już w Stanach Zjednoczonych setki ofiar śmiertelnych na koncie, a także niezliczone przypadki poważnych użądleń.

RadioZET.pl/źródło:Motherboard/AG

Zobacz także