Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zaćmienie Księżyca 2018 online na żywo - transmisja 27.07. Gdzie oglądać?

27.07.2018 09:44
xxx zet

Gdzie oglądać zaćmienie Księżyca 27.07 online na żywo? Jeśli tego wieczoru nie możesz patrzeć bezpośrednio w niebo, żeby zobaczyć to niesamowite zjawisko, będziesz mógł obejrzeć transmisję online! Sprawdzamy, gdzie dostępny będzie stream z całkowitego zaćmienia Księżyca za darmo w internecie.

Zaćmienie Księżyca 2018 online na żywo - transmisja 27.07. Gdzie oglądać? fot. pixabay.com

Zaćmienie Księżyca 2018 - gdzie oglądać online na żywo? Transmisja z całkowitego zaćmienia Księżyca będzie dostępna w internecie całkowicie za darmo. Sprawdzamy, gdzie oglądać stream i o której godzinie się rozpocznie.

» Zaćmienie Księżyca i zbliżenie Marsa do Ziemi 2018 - kiedy? [GODZINA] «

Całkowite zaćmienie Księżyca 2018 - gdzie oglądać online na żywo i o której?

Warto wiedzieć, że 27 lipca 2018 roku będzie można obejrzeć całkowite zaćmienie Księżyca online na żywo. Jeśli w rejonie, w którym mieszkacie, nie jest zapowiadana bezchmurna pogoda na piątkowy wieczór, jest to idealne rozwiązanie, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska. Zaćmienie w fazie całkowitej potrwa aż godzinę i 43 minuty i będzie to najdłuższe całkowite zaćmienie Księżyca w XXI wieku. Takie zjawisko nie będzie widoczne z Polski przez najbliższych 100 lat, dlatego warto zarezerwować sobie kilka godzin i obserwować niebo.

Transmisja zaćmienia Księżyca będzie dostępna na kanale YouTube "Z głową w gwiazdach". W poście poniżej dostępne są szczegółowe informacje na ten temat.

Transmisja będzie prowadzona również na kanale timeanddate, a rozpocznie się o godzinie 20.00 czasu polskiego. Link do transmisji dostępny jest poniżej:

Krwawy Księżyc i całkowite zaćmienie Księżyca online na żywo - TRANSMISJA 27.07

Całkowite zaćmienie Księżyca na żywo będzie można oglądać także dzięki transmisji na fanpage'u Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich.

Dodatkowo tego wieczoru widoczne będzie jeszcze jedno wyjątkowe zjawisko astronomiczne - zbliżenie Marsa do Ziemi 2018. Nastąpi ono dzięki wielkiej opozycji Czerwonej Planety, co oznacza, że Mars znajdzie się dokładnie po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. To właśnie w piątek, 27 lipca Mars będzie dobrze oświetlony i doskonale widoczny nawet gołym okiem.

» Zbliżenie Marsa do Ziemi 2018 - kiedy, o której i jak obserwować?

Transmisja zaćmienia Księżyca 27.07. - o której godzinie początek?

Całkowite zaćmienie Księżyca w Polsce rozpocznie się w różnych godzinach w zależności od regionu, który zamieszkujemy. Nie będą to duże różnice - przykładowo w Warszawie zjawisko będzie widocznie już od godziny 20.25, a w Poznaniu o 20.43. Transmisja z zaćmienia Księżyca 27.07 na YouTube rozpocznie się o godzinie 20.30 i potrwa prawdopodobnie mniej więcej do godziny 1.30. Wtedy zakończy się ostatnia faza zaćmienia.

» Zaćmienie Księżyca 27.07 - na czym polega i co to jest całkowite zaćmienie?

Dla mieszkańców Warszawy, którzy chcieliby oglądać na żywo zaćmienie, Księżyca Centrum Nauki Kopernik również przygotowało specjalne wydarzenie. W piątek, 27 lipca 2018 w parku przy CNK od godziny 20.30 będzie można wspólnie obserwować całkowite zaćmienie Księżyca, który w momencie kulminacji znajdzie się w położeniu nad PGE Narodowym. Z tej okazji światła stadionu zostaną wygaszone na czas trwania wyjątkowego zjawiska.

» PGE Narodowy zgaśnie na zaćmienie Księżyca 27.07.2018

RadioZET.pl/KP

Oceń