Zamknij

Zaćmienie Księżyca 2018 online na żywo - transmisja 27.07. Gdzie oglądać?

Redakcja
27.07.2018 09:44
Zaćmienie Księżyca 2018 online na żywo - transmisja 27.07. Gdzie oglądać?
fot. pixabay.com

Gdzie oglądać zaćmienie Księżyca 27.07 online na żywo? Jeśli tego wieczoru nie możesz patrzeć bezpośrednio w niebo, żeby zobaczyć to niesamowite zjawisko, będziesz mógł obejrzeć transmisję online! Sprawdzamy, gdzie dostępny będzie stream z całkowitego zaćmienia Księżyca za darmo w internecie.

Zaćmienie Księżyca 2018 - gdzie oglądać online na żywo? Transmisja z całkowitego zaćmienia Księżyca będzie dostępna w internecie całkowicie za darmo. Sprawdzamy, gdzie oglądać stream i o której godzinie się rozpocznie.

» Zaćmienie Księżyca i zbliżenie Marsa do Ziemi 2018 - kiedy? [GODZINA] «

Całkowite zaćmienie Księżyca 2018 - gdzie oglądać online na żywo i o której?

Warto wiedzieć, że 27 lipca 2018 roku będzie można obejrzeć całkowite zaćmienie Księżyca online na żywo. Jeśli w rejonie, w którym mieszkacie, nie jest zapowiadana bezchmurna pogoda na piątkowy wieczór, jest to idealne rozwiązanie, aby nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska. Zaćmienie w fazie całkowitej potrwa aż godzinę i 43 minuty i będzie to najdłuższe całkowite zaćmienie Księżyca w XXI wieku. Takie zjawisko nie będzie widoczne z Polski przez najbliższych 100 lat, dlatego warto zarezerwować sobie kilka godzin i obserwować niebo.

Transmisja zaćmienia Księżyca będzie dostępna

na kanale YouTube "Z głową w gwiazdach"

. W poście poniżej dostępne są szczegółowe informacje na ten temat.

Transmisja będzie prowadzona również na kanale timeanddate, a rozpocznie się o godzinie 20.00 czasu polskiego. Link do transmisji dostępny jest poniżej:

Krwawy Księżyc i całkowite zaćmienie Księżyca online na żywo - TRANSMISJA 27.07

Całkowite zaćmienie Księżyca na żywo będzie można oglądać także dzięki transmisji na fanpage'u Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich.

Dodatkowo tego wieczoru widoczne będzie jeszcze jedno wyjątkowe zjawisko astronomiczne - zbliżenie Marsa do Ziemi 2018. Nastąpi ono dzięki wielkiej opozycji Czerwonej Planety, co oznacza, że Mars znajdzie się dokładnie po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. To właśnie w piątek, 27 lipca Mars będzie dobrze oświetlony i doskonale widoczny nawet gołym okiem.

» Zbliżenie Marsa do Ziemi 2018 - kiedy, o której i jak obserwować?

Transmisja zaćmienia Księżyca 27.07. - o której godzinie początek?

Całkowite zaćmienie Księżyca w Polsce rozpocznie się w różnych godzinach w zależności od regionu, który zamieszkujemy. Nie będą to duże różnice - przykładowo w Warszawie zjawisko będzie widocznie już od godziny 20.25, a w Poznaniu o 20.43. Transmisja z zaćmienia Księżyca 27.07 na YouTube rozpocznie się o godzinie 20.30 i potrwa prawdopodobnie mniej więcej do godziny 1.30. Wtedy zakończy się ostatnia faza zaćmienia.

» Zaćmienie Księżyca 27.07 - na czym polega i co to jest całkowite zaćmienie?

Dla mieszkańców Warszawy, którzy chcieliby oglądać na żywo zaćmienie, Księżyca Centrum Nauki Kopernik również przygotowało specjalne wydarzenie. W piątek, 27 lipca 2018 w parku przy CNK od godziny 20.30 będzie można wspólnie obserwować całkowite zaćmienie Księżyca, który w momencie kulminacji znajdzie się w położeniu nad PGE Narodowym. Z tej okazji światła stadionu zostaną wygaszone na czas trwania wyjątkowego zjawiska.

» PGE Narodowy zgaśnie na zaćmienie Księżyca 27.07.2018

RadioZET.pl/KP