Zamknij

Koniec roku szkolnego 2018 i przedłużone wakacje: kiedy koniec i początek szkoły?

Redakcja
21.06.2018 10:03
Zakończenie roku szkolnego 2018: kiedy uczniowie kończą szkołę? DATA
fot. Andrzej Stawinski/REPORTER/EASTNEWS

Koniec roku szkolnego 2018 od dłuższego czasu wyczekiwany jest przez wielu uczniów, którzy chcieliby już rozpocząć upragnione wakacje. Dla wszystkich wychowanków mamy bardzo dobrą wiadomość - tegoroczne wakacje będą wyjątkowo długie, a młodzież będzie mogła cieszyć się aż 73 dniami wolności. Kiedy koniec roku szkolnego? Kiedy początek i koniec przedłużonych wakacji 2018?

Zakończenie roku szkolnego 2018 - kiedy uczniowie kończą szkołę? Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań i sprawdzamy najważniejsze terminy.

» Dni wolne od pracy i szkoły 2018 [KALENDARZ] «

Koniec roku szkolnego 2018: kiedy wypada? [DATA]

Zakończenia roku szkolnego 2018 wyczekuje wielu uczniów, którzy jak najszybciej chcieliby rozpocząć swoje upragnione wakacje. Wiele osób na ten czas planuje mniejsze i większe wyjazdy, niektórzy wolą odpocząć w domowym zaciszu, a inni będą podejmować swoje pierwsze sezonowe prace. Dla wszystkich wychowanków mamy dobrą wiadomość. Upragnione wakacje rozpoczną się już niebawem i będą trwały wyjątkowo długo - łącznie aż 73 dni, czyli o około 6 dni więcej, niż w ubiegłych latach. 

Uroczysty koniec roku szkolnego 2018 dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów/techników (wyłączając maturzystów), odbędzie się w piątek, 22 czerwca. Z kolei wychowankowie powrócą do szkoły dopiero w poniedziałek, 3 września, gdyż 1.09. wypada w sobotę. To właśnie powoduje, że w tym roku wakacje będą wyjątkowo długie, a uczniowie mogą cieszyć się aż z 73 dni przysłowiowej laby.

Przypominamy, że koniec roku szkolnego 2018 dla maturzystów odbył się w piątek, 27 kwietnia. Z kolei w maju przystąpili oni do egzaminów maturalnych lub egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Ich wakacje potrwają jeszcze dłużej, bo aż do poniedziałku, 1 października. Wtedy właśnie rozpoczyna się rok akademicki. 

» Świadectwo z paskiem: od jakiej średniej można uzyskać czerwony pasek?

Wakacje 2018 przedłużone!

Jak już wspominaliśmy, zakończenie roku szkolnego 2018 dla uczniów z gimnazjów, szkół podstawowych oraz liceów/techników (wyłączając maturzystów), przypada na piątek 22 czerwca. W związku z tym wakacje rozpoczynają się już w sobotę, 23.06. Jednocześnie początek nowego roku szkolnego 2018/19 wypadnie nie tradycyjnie 1 września, a dopiero 3.09., bo miesiąc zaczyna się od soboty.

» Kiedy wypada rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, a kiedy koniec wakacji?

» Wakacje 2018 - kiedy się zaczynają i do kiedy trwają?

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji!

RadioZET.pl/JW