Zakończenie roku szkolnego 2018: kiedy uczniowie kończą szkołę? DATA

16.05.2018 14:17

Na zakończenie roku szkolnego 2018 od dłuższego czasu wyczekuje wielu uczniów, którzy chcieliby już rozpocząć upragnione wakacje. Dla wszystkich wychowanków mamy bardzo dobrą wiadomość - tegoroczne wakacje będą wyjątkowo długie, a młodzież będzie mogła cieszyć się aż 73 dniami wolności. Kiedy zatem uczniowie pójdą do szkoły po raz ostatni? Sprawdzamy najważniejsze terminy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów.

Zakończenie roku szkolnego 2018: kiedy uczniowie kończą szkołę? DATA fot. Andrzej Stawinski/REPORTER/EASTNEWS

Koniec roku szkolnego 2018 - kiedy uczniowie kończą szkołę? Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań i sprawdzamy najważniejsze terminy.

» Dni wolne od pracy i szkoły 2018 [KALENDARZ] «

Zakończenie roku szkolnego 2018: kiedy wypada? [DATA]

Zakończenia roku szkolnego 2018 wyczekuje wielu uczniów, którzy jak najszybciej chcieliby rozpocząć swoje upragnione wakacje. Wiele osób na ten czas planuje mniejsze i większe wyjazdy, niektórzy wolą odpocząć w domowym zaciszu, a inni będą podejmować swoje pierwsze sezonowe prace. Dla wszystkich wychowanków mamy dobrą wiadomość. Upragnione wakacje rozpoczną się już niebawem i będą trwały wyjątkowo długo - łącznie aż 73 dni, czyli o około 6 dni więcej, niż w ubiegłych latach. 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18 dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów/techników (wyłączając maturzystów), odbędzie się w piątek, 22 czerwca. Z kolei wychowankowie powrócą do szkoły dopiero w poniedziałek, 3 września, gdyż 1.09. wypada w sobotę. To właśnie powoduje, że w tym roku wakacje będą wyjątkowo długie, a uczniowie mogą cieszyć się aż z 73 dni przysłowiowej laby.

Przypominamy, że koniec roku szkolnego 2018  dla maturzystów odbył się w piątek, 27 kwietnia. Z kolei w maju przystąpili oni do egzaminów maturalnych lub egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Ich wakacje potrwają jeszcze dłużej, bo aż do poniedziałku, 1 października. Wtedy właśnie rozpoczyna się rok akademicki. 

Koniec roku szkolnego 2018 - kiedy rozpoczynają się wakacje?

Jak już wspominaliśmy, koniec roku szkolnego 2018 dla uczniów z gimnazjów, szkół podstawowych oraz liceów/techników (wyłączając maturzystów), przypada na piątek 22 czerwca. W związku z tym wakacje rozpoczynają się już w sobotę, 23.06.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji!

RadioZET.pl/JW

Oceń