Zamknij

Zamknięte kina, muzea, teatry - do kiedy nieczynne instytucje kultury w Polsce?

01.12.2020 14:30
Do kiedy będą zamknięte kina, muzea, teatry i inne instytucje kultury w Polsce?
fot. Shutterstock

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 zaostrzone zostały przepisy dotyczące kwarantanny w całym kraju. Znów nie będą działać m.in. instytucje kultury, podobnie jak w marcu. Sprawdzamy, jak długo potrwają zakazy i do kiedy będą zamknięte kina, muzea, teatry i inne tego typu miejsca.

Do kiedy będą zamknięte kina, muzea, teatry i inne tego typu miejsca? Do kiedy potrwa zakaz i jak długo instytucje kultury w Polsce będą musiały pozostać zamknięte? Sprawdzamy daty i informacje na ten temat.

NOWE OBOSTRZENIA w Polsce: 4.11. Jakie nowe obostrzenia będą obowiązywały od środy?

Które instytucje kultury w Polsce są zamknięte i czy zakaz obowiązuje teatry, kina, muzea?

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydał rozporządzenie o zawieszeniu działalności instytucji kulturalnych podlegających pod MKiDN. Oczywiście ma to związek z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym przez rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Zamknięte są wszystkie placówki kultury:

  • kina
  • teatry
  • opery i filharmonie
  • muzea
  • galerie sztuki
  • domy kultury
  • ogniska muzyczne i inne

Już w połowie marca 2020 r. nieczynne były również wszystkie instytucje kultury w Polsce. W większości miejsc można było uzyskać zwrot pieniędzy za zakupione bilety. Prawdopodobnie również tym razem sytuacja będzie podobna.

Koronawirus w Polsce - kiedy koniec epidemii COVID-19? [DANE, RAPORT WHO]

Do kiedy będą zamknięte kina, muzea, teatry i inne instytucje kultury w Polsce?

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w listopadzie po raz kolejny zostały wprowadzone ograniczenia związane z działalnością kin, muzeów i innych instytucji kultury w Polsce. Jak na razie będą one zamknięte od soboty, 7 listopada do niedzieli, 29 listopada.

Dodatkowo warto pamiętać, że obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób (obostrzenie nie dotyczy rodzin). Zaostrzenie obostrzeń oznacza również, że zostały wprowadzone dodatkowe zakazy. Aktualne informacje można sprawdzać m.in. na stronach rządowych.

Kwarantanna w Polsce: zaostrzenie. Co oznacza, na czym polega i co będzie zamknięte? [LISTA MIEJSC]

RadioZET.pl