Zamknij

Zaprzysiężenie Dudy 2020 - o której godzinie, kiedy i gdzie oglądać? [TRANSMISJA]

06.08.2020 08:15
Zaprzysiężenie Dudy 2020 - o której godzinie, kiedy i gdzie oglądać? [TRANSMISJA]
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EASTNEWS

Zaprzysiężenie Dudy 2020 odbędzie się na początku sierpnia. Przed Zgromadzeniem Narodowym Prezydent Polski złoży przysięgę oraz wygłosi orędzie inaugurujące drugą kadencję. Szczegółowe informacje na temat tego, o której godzinie zaprzysiężenie Dudy 2020 i gdzie oglądać to wydarzenie, można znaleźć poniżej.

Zaprzysiężenie Dudy 2020 - GODZINA: o której odbędzie się zaprzysiężenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy? Kiedy dokładnie? Gdzie będzie można oglądać to wydarzenie? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o transmisji zaprzysiężenia Dudy 2020 i godzinie rozpoczęcia się tego wydarzenia.

Zaprzysiężenie Dudy 2020 - o której godzinie i kiedy się odbędzie?

Informacje na temat tego, o której godzinie zaprzysiężenie Dudy 2020, szczególnie interesują wiele osób. Mamy dobre wiadomości - wszystkie szczegóły na temat tego wydarzenia są już znane. Zaprzysiężenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy 2020 odbędzie się dokładnie w czwartek, 6 sierpnia. Początek zaplanowany jest na 10:00 rano. To właśnie o tej godzinie rozpocznie się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, czyli wspólne obrady Sejmu i Senatu, przed którym Prezydent Polski wygłosi orędzie inaugurujące drugą kadencję oraz złoży przysięgę.

Przysięga Andrzeja Dudy będzie mieć następującą treść: Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem

Ponadto na końcu można także dodać zdanie: Tak mi dopomóż Bóg.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy 2020 - TRANSMISJA: gdzie oglądać w telewizji?

Transmisja z zaprzysiężenia Dudy 2020 dostępna będzie w telewizji, m.in. na kanałach TVP oraz TVP Info. Początek - jak już wspominaliśmy powyżej - zaplanowany został na godzinę 10:00. Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na żywo będzie można także śledzić na radiozet.pl.

Po zaprzysiężeniu Andrzej Duda przyjedzie do Pałacu Prezydenckiego i przyjmie meldunek od Dowódcy Garnizonu Warszawa oraz Komendanta Służby Ochrony Państwa. Następnie, o godzinie 12:00, w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny i Prezydenta RP. Z kolei na 14:00 zaplanowana jest uroczystość inwestytury Prezydenta RP na Wielkiego Mistrza Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski. Zwieńczeniem będzie uroczystość przyjęcia przez Prezydenta Polski zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP. Wydarzenie to odbędzie się o godzinie 15:30 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zaprzysiężenie Dudy. Utrudnienia w zw. uroczystościami na pl. Piłsudskiego

Podczas obrad Zgromadzenia Narodowego obowiązkowe mają być maseczki i rękawiczki. Ograniczeń dotyczących liczby uczestników jednak nie ma, ponieważ - jak tłumaczyła w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS) - możliwości takiej nie przewiduje regulamin Zgromadzenia Narodowego. 

Zaprzysiężenie Dudy na oczach byłych rywali? Trzaskowski podjął decyzję

Przypomnijmy, że druga tura wyborów prezydenckich 2020 odbyła się w niedzielę, 12 lipca. Wybory zakończyły się zwycięstwem Andrzeja Dudy, który został wybrany na drugą kadencję, otrzymując 51,03% głosów w drugiej turze i pokonując tym samym Rafała Trzaskowskiego.

RadioZET.pl