Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ziarna cieciorki - skąd się biorą i jak się je zbiera? Odpowiedź i pytanie [MILIONERZY]

09.10.2019 13:48

Ziarna cieciorki - skąd się biorą? Takie pytanie usłyszał jeden z uczestników popularnego programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie w środę, 9 października 2019 roku. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, jak się zbiera ziarna cieciorki.

Ziarna cieciorki - skąd się biorą i jak się je zbiera? Odpowiedź i pytanie [MILIONERZY] fot. Bartosz KRUPA/East News

Ziarna cieciorki - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z popularnego programu TVN oraz jej wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, skąd się biorą i jak się zbiera ziarna cieciorki.

Ziarna cieciorki - skąd się biorą? [MILIONERZY]

Pytanie na temat tego, skąd się biorą ziarna cieciorki, usłyszał jeden z uczestników popularnego programu TVN "Milionerzy". Odcinek z udziałem gracza będzie można obejrzeć w środę, 9 października 2019 roku. Tradycyjnie uczestnik show do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - obrywa się z grona

B - wyjmuje się ze strąka

C - wybija się z kłosa

D - odłupuje się z kolby

Milionerzy - ziarna cieciorki [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", skąd się biorą ziarna cieciorki, jest odpowiedź B, czyli wyjmuje się ze strąka.

Ciecierzyca pospolita to gatunek rośliny jednorocznej należący do rodziny bobowatych. Pochodzi z zachodniej Azji. Nie rośnie dziko, jest wyłącznie rośliną uprawną. Komercyjnie nazywana często cieciorką. Ciepłolubna ciecierzyca pospolita od wieków jest cenionym warzywem strączkowym, zwłaszcza w krajach śródziemnomorskich i azjatyckich. 

RadioZET.pl/JW

Oceń
Tagi