Zamknij

Ziemia obraca się wokół własnej osi - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 20 000 zł

06.08.2020 14:48
Ziemia obraca się wokół własnej osi - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 20 000 zł
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Ziemia obraca się wokół własnej osi - takie pytanie za 20 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie w czwartek, 6 sierpnia 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów", Ziemia obraca się wokół własnej osi.

Ziemia obraca się wokół własnej osi - "Milionerzy". Odpowiedź na to pytanie z programu TVN i jej dokładne wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Ziemia obraca się wokół własnej osi - pytanie z Milionerów za 20 000 zł

Pytanie z "Milionerów", Ziemia obraca się wokół własnej osi, przysporzyło graczowi programu TVN spory kłopot. Tradycyjnie uczestnik teleturnieju do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - ze wschodu na zachód

B - z zachodu na wschód

C - z północy na południe

D - z południa na północ

Uczestnik "Milionerów" przyznał, że nie wie, która z odpowiedzi jest prawidłowa. Wykluczył jednak warianty C oraz D i wahał się pomiędzy odpowiedziami A i B. Po dłuższym namyśle gracz, mimo braku pewności, zdecydował się nie korzystać z kół ratunkowych i zaznaczył odpowiedź A. 

Milionerzy - Ziemia obraca się wokół własnej osi [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", Ziemia obraca się wokół własnej osi, jest odpowiedź B, z zachodu na wschód. Uczestnik programu TVN wybrał zatem błędny wariant, wygrał gwarantowany 1000 zł oraz odpadł z dalszej gry o milion.

Ruch obrotowy Ziemi to obrót Ziemi wokół własnej osi z zachodu na wschód. Okres między kolejnymi górowaniami Słońca nad danym południkiem nazywamy dobą słoneczną i wynosi 24 godziny. Czas jednego obrotu względem odległych gwiazd wynosi 23 godziny 56 minut i 4,1 sekundy. Okres ten nazywa się dobą gwiazdową.

Co jest prawdą o Spa? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 500 000 zł

RadioZET.pl