Zamknij

Zima 2017: POGODA - jaka będzie? Prognoza pogody na zimę 2017

Redakcja
02.11.2017 12:10
prognoza pogody na zimę 2017
fot. ons.pl

Prognoza pogody - zima 2017: jaka będzie i co przewidują synoptycy? Sprawdzamy pogodę na zimę 2017. Kiedy śnieg i pierwsze mrozy?

Zima 2017: POGODA - prognoza synoptyków. Jaka będzie zima, czy będzie śnieżna i mroźna? Takie pytania pojawiają się jeszcze jesienią. Tymczasem zima 2017 zbliża się wielkimi krokami.

Pogoda na zimę 2017

Synoptycy przewidują, że zima przyjdzie do nas na początku grudnia. Temperatura spadnie do 3-5 stopni C, a w nocy nawet do - 3 stopni C. Wielu z nas oczekuje śniegu na święta 2017, ale prognoza długoterminowa nie podaje jeszcze szczegółowych danych na ten temat. Pierwszy śnieg może spaść już w drugiej połowie listopada. Jest to dobra wiadomość dla wielbicieli białego puchu. Kierowcy powinni więc zadbać o zmianę opon i uzbroić się w cierpliwość na polskich ulicach. Większe opady śniegu zapowiadane są na grudzień.

Najprawdopodobniej w styczniu i w lutym czeka nas śnieżna i mroźna aura. Synoptycy prognozują, że zima w Europie będzie stosunkowo łagodna. Dodają jednak, że może to się zmienić pod koniec sezonu.

Zima 2017: prognoza pogody

Zima dla Polski może zacząć się łagodnie. Pierwsze mrozy mogą nas jednak zaskoczyć jeszcze w listopadzie. Sytuacja może jednak zmienić się w drugiej połowie sezonu zimowego. Synoptycy przewidują, że może to być nagły i silny atak zimy, który potrwa stosunkowo krótko. Nagły spadek temperatury przyniesie ze sobą obfite opady śniegu i mroźną aurę. Prognoza pogody na zimę 2017 przewiduje także jej nagłe ataki, ale także i chwile spokoju, które zachęcą nad do dłuższych spacerów i podziwiania prawdziwych uroków zimy.

Warto jednak wziąć pod uwagę nagłe i niezapowiedziane zmiany pogody. Długoterminowe prognozy pogody nie zawsze się sprawdzają, dlatego warto być przygotowanym na to, że zima 2017 może nas nie raz zaskoczyć.

Artykuł będzie aktualizowany.

RadioZET.pl/źródło/JH