Zamknij

Ziuk. Młody Piłsudski - kiedy premiera serialu TVP, kto zagra i o czym będzie? [OBSADA]

Jolanta Waligóra
09.12.2019 09:58
Ziuk. Młody Piłsudski - kiedy premiera serialu TVP, kto zagra i o czym będzie? [OBSADA]
fot. Youtube/TVP VOD

Kiedy premiera serialu "Ziuk. Młody Piłsudski"? Emisja nowej historycznej produkcji zaplanowana jest na początek grudnia. W serialu zobaczymy m.in. Ewę Wencel, Sebastiana Cybulskiego czy Grzegorza Otrębskiego, który wcieli się w tytułowego Piłsudskiego. Szczegółowe informacje na temat premiery serialu "Ziuk. Młody Piłsudski", obsady i nie tylko, można znaleźć poniżej.

"Ziuk. Młody Piłsudski" - premiera, obsada, zwiastun. Kiedy nowy serial zadebiutuje w TVP? Kto zagra w najnowszej produkcji? O czym będzie opowiadała? Co warto wiedzieć? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy serial "Ziuk. Młody Piłsudski" w TVP.

Kiedy premiera serialu "Ziuk. Młody Piłsudski"?

Premiera "Ziuk. Młody Piłsudski" to informacje, które szczególnie interesują wielu widzów. Emisja nowej historycznej produkcji w Telewizji Polskiej rozpoczęła się na początku grudnia 2019 roku. Serial "Ziuk. Młody Piłsudski" w TVP będzie można oglądać co tydzień w niedzielę o godzinie 20:15, począwszy od 8 grudnia.

Ziuk. Młody Piłsudski - ile odcinków ma serial TVP i gdzie oglądać?

Pilotażowy odcinek produkcji natomiast wyemitowany został 11 listopada 2019 roku o godzinie 20:20 w TVP.

Akcja serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" rozpoczyna się w 1887 roku, kiedy Piłsudski zostaje aresztowany pod zarzutem udziału w spisku na życie cara. Bohater ma wówczas 19 lat. Liczący trzynaście odcinków serial zakończy się w momencie, kiedy OB przeprowadza słynną akcję pod Bezdanami w 1908 roku, kiedy Piłsudski ma 40 lat.

Ziuk. Młody Piłsudski - kiedy, gdzie i o której godzinie oglądać serial? [TV, ONLINE]

Ziuk. Młody Piłsudski - OBSADA. Kto zagra w serialu TVP?

W roli głównej produkcji zobaczymy Grzegorza Otrębskiego, który wcieli się w tytułowego młodego Józefa Piłsudskiego. Aktor znany jest m.in. z takich filmów i seriali jak "Po prostu przyjaźń", "Śpiewający obrusik" czy "Gracz", w których zazwyczaj grał epizodyczne role. Ponadto w obsadzie serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" m.in. Ewa Wencel (jako Stefania Lipmanówna), Sebastian Cybulski (Bronisław Piłsudski), Marek Kalita (Józef Wincenty Piłsudski), Jan Englert (Car Aleksander II), Urszula Grabowska (Maria Piłsudska) czy Tomasz Leszczyński (Michał Kanczer).

Producentem artystycznym serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" jest Jarosław Sokół, który jest również autorem scenariusza wraz z Ewą Wencel. Za reżyserię natomiast odpowiada Jarosław Marszewski.

RadioZET.pl/JW