Ziuk. Młody Piłsudski - kiedy premiera serialu TVP, kto zagra i o czym będzie? [OBSADA]

11.09.2019 10:58

Kiedy premiera serialu "Ziuk. Młody Piłsudski"? Emisja nowej historycznej produkcji zaplanowana jest na przełom listopada i grudnia. W serialu zobaczymy m.in. Ewę Wencel, Sebastiana Cybulskiego czy Grzegorza Otrębskiego, który wcieli się w tytułowego Piłsudskiego. Szczegółowe informacje na temat premiery serialu "Ziuk. Młody Piłsudski", obsady i nie tylko, można znaleźć poniżej.

Ziuk. Młody Piłsudski - kiedy premiera serialu TVP, kto zagra i o czym będzie? [OBSADA] fot. Youtube/TVP VOD

"Ziuk. Młody Piłsudski" - premiera, obsada, zwiastun. Kiedy nowy serial zadebiutuje w TVP? Kto zagra w najnowszej produkcji? O czym będzie opowiadała? Co warto wiedzieć? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy serial "Ziuk. Młody Piłsudski" w TVP.

Kiedy premiera serialu "Ziuk. Młody Piłsudski"?

Premiera "Ziuk. Młody Piłsudski" to informacje, które szczególnie interesują wielu widzów. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, emisja nowej historycznej produkcji w Telewizji Polskiej ma rozpocząć się na przełomie listopada i grudnia 2019 roku. Jak wynika z nieoficjalnych informacji serwisu, serial "Ziuk. Młody Piłsudski" w TVP prawdopodobnie będzie można oglądać co tydzień w niedzielę po godzinie 20:00, tuż po zakończeniu trzeciego sezonu "Wojennych dziewczyn". 

Pilotażowy odcinek produkcji natomiast wyemitowany został 11 listopada 2018 roku, czyli w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akcja serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" rozpoczyna się w 1887 roku, kiedy Piłsudski zostaje aresztowany pod zarzutem udziału w spisku na życie cara. Bohater ma wówczas 19 lat. Liczący trzynaście odcinków serial zakończy się w momencie, kiedy OB przeprowadza słynną akcję pod Bezdanami w 1908 roku, kiedy Piłsudski ma 40 lat.

Ziuk. Młody Piłsudski - OBSADA. Kto zagra w serialu TVP?

W roli głównej produkcji zobaczymy Grzegorza Otrębskiego, który wcieli się w tytułowego młodego Józefa Piłsudskiego. Aktor znany jest m.in. z takich filmów i seriali jak "Po prostu przyjaźń", "Śpiewający obrusik" czy "Gracz", w których zazwyczaj grał epizodyczne role. Ponadto w obsadzie serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" m.in. Ewa Wencel (jako Stefania Lipmanówna), Sebastian Cybulski (Bronisław Piłsudski), Marek Kalita (Józef Wincenty Piłsudski), Jan Englert (Car Aleksander II), Urszula Grabowska (Maria Piłsudska) czy Tomasz Leszczyński (Michał Kanczer).

Producentem artystycznym serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" jest Jarosław Sokół, który jest również autorem scenariusza wraz z Ewą Wencel. Za reżyserię natomiast odpowiada Jarosław Marszewski.

RadioZET.pl/JW

Oceń