Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zmiana czasu 2019: ostatni raz w marcu? Kiedy ostatnia zmiana czasu?

30.03.2019 22:48

Kiedy ostatnia zmiana czasu 2019? W ubiegłym roku w sejmie pojawił się projekt ustawy, który miałby zlikwidować zmiany czasu w ciągu roku. Nad problemem zmian czasu pochyliła się Komisja Europejska, która na specjalnym posiedzeniu orzekła, że należy skończyć z tym procederem i ustaliła termin wejścia nowych regulacji w życie. Wiadomo już, czy ostatnia zmiana czasu będzie w marcu 2019.

Zmiana czasu 2019: ostatni raz w marcu? Kiedy ostatnia zmiana czasu? fot. PIXABAY

Zmiana czasu 2019: OSTATNI raz w marcu? Kiedy ostatnia zmiana czasu? Czy w 2019 będziemy jeszcze przestawiać zegarki? Odpowiadamy na zadawane pytania i sprawdzamy najważniejsze informacje.

Dzień Wagarowicza 2019 - kiedy jest, jakie zwyczaje i co robić w Dzień Wagarowicza?

Zmiana czasu 2019: ostatni raz w marcu?

Informacji na temat tego, kiedy ostatni raz zmiana czasu, poszukuje wiele osób. Wszystko za sprawą pojawienia się w ubiegłym roku w sejmie projektu ustawy, który miałby zlikwidować zmiany czasu w ciągu roku, o czym pisaliśmy wcześniej. Według PSL obowiązująca obecnie dwukrotna zmiana czasu w ciągu roku nie przynosi żadnych pozytywnych efektów i źle wpływa na zdrowie i samopoczucie obywateli. Po zmianie czasu często pojawiają się kłopoty ze snem i koncentracją.

» Zmiana czasu niekorzystna dla zdrowia? "Dotyka ludzi, którzy mają problemy z..." «

Nad problemem zmian czasu pochyliła się Komisja Europejska, która na specjalnym posiedzeniu w 2018 orzekła, że należy zakończyć z przestarzałym procederem. Ponad 80 procent osób, które wzięły udział w ankiecie na temat zmian czasu, wykazało się za ich zniesieniem. Komisja Europejska ustaliła także termin wejścia nowych regulacji w życie. Wiadomo już zatem, czy ostatnia zmiana czasu będzie w 2019.

» Zmiana czasu na letni 2019 - KIEDY i w którą stronę przestawiamy zegarki? [DATA] «

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Początkowo według projektu ustawy Komisji Europejskiej, ostatnia zmiana czasu miała być w 2019 roku. Termin wejścia nowych regulacji w życie przełożono jednak na 2021 rok. Abyśmy mogli znieść zmianę czasu, zgodę muszą wyrazić wszystkie kraje członkowskie UE. Nie wszystkim państwom nowy projekt się jednak spodobał. Każde państwo członkowskie musi określić, czy pozostanie przy czasie zimowym, czy letnim do kwietnia 2020 roku. Wiadomo już jednak, że ostatnia zmiana czasu w Polsce będzie w 2021 roku.

» Ze zmianą czasu nie pożegnamy się tak prędko. Komisja Europejska zmienia termin «

Przypominamy, że w Polsce zmiana czasu została wprowadzona po raz pierwszy w 1919, a obecnie nieprzerwanie od 1983 roku przestawiamy zegarki. Do 1995 czas letni w Polsce był odwoływany w ostatnią niedzielę września (a wprowadzany w ostatnią niedzielę marca tak jak obecnie). Wcześniej dni zmiany czasu w Polsce były ogłaszane w Monitorze Polskim i tak na przykład w 1964 zmiana czasu na letni nastąpiła dopiero 31 maja, a na zimowy 27 września. 

» Zmiana czasu na letni 2019 - czy będzie zmiana czasu z zimowego na letni?

RadioZET.pl/JW

Oceń