Zamknij

Zmiana czasu na zimowy 2018 - o której godzinie przestawiamy zegarki?

Redakcja
26.10.2018 15:24
Zmiana czasu na zimowy 2018 - o której godzinie przestawiamy zegarki?
fot. PIXABAY

O której godzinie zmiana czasu na zimowy 2018? Przestawianie zegarków dla wielu osób jest dość problematyczne. Niektórzy nie wiedzą dokładnie, o której godzinie należy to zrobić, z kolei inni zastanawiają się, w którą stronę - czy godzinę do przodu, czy godzinę do tyłu. Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Zmiana czasu na zimowy 2018: GODZINA. O której przestawiamy zegarki? W którą stronę? Czy będziemy spać godzinę krócej czy dłużej? Kiedy ostatni raz będzie zmiana czasu? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2018? DATA

W związku z nadejściem jesieni, coraz więcej Polaków zaczyna szukać informacji na temat tego, kiedy zmiana czasu na zimowy 2018. Data ta przypada na koniec października. Zegarki przestawiamy w nocy z 27 na 28 października (z soboty na niedzielę).

Jest duża szansa, że zmiana czasu na zimowy 2018 będzie ostatnią taką zmianą. Wszystko to za sprawą obrad Komisji Europejskiej, która na posiedzeniu 31 sierpnia 2018 orzekła, że należy zakończyć z przestarzałym procederem. Ponad 80 procent osób, które wzięły udział w ankiecie na temat zmian czasu, wykazało się za ich zniesieniem. Zmiana czasu z letniego na zimowy w 2018 roku będzie jednak jeszcze obowiązywać, ponieważ decyzja Komisji Europejskiej nie zdąży wejść w życie. Wkrótce KE przedstawić ma propozycję dyrektywy dotyczącej czasu letniego, która harmonizuje datę i czas jego wprowadzenia we wszystkich państwach członkowskich UE. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższym linku.

» Czy będzie zmiana czasu w Polsce 2018 na zimowy? Jest przełomowe orzeczenie KE «

Zmiana czasu na zimowy 2018: o której godzinie? W którą stronę przestawiamy zegarki?

O której godzinie zmiana czasu na zimowy 2018? W którą stronę przestawiamy zegarki? Takie problemy pojawiają się zawsze, gdy przychodzi moment zmiany czasu. W urządzeniach elektrycznych zazwyczaj proces ten odbywa się automatycznie, jednak w zegarkach, które nosimy na rękach lub tych, które wiszą nam na ścianie, musimy tego dokonać samodzielnie.

W przypadku zmiany czasu na zimowy 2018 będziemy musieli przestawić wskazówki zegara do tyłu - z godziny 3:00 na 2:00. Oznacza to, że będziemy spać o godzinę dłużej.

» Zmiana czasu na zimowy 2018 - kiedy przestawiamy zegarki i w którą stronę? «

RadioZET.pl/JW