Zamknij

Zmiana czasu na zimowy 2019: kiedy i czy śpimy dłużej, czy krócej? [DATA]

Jolanta Waligóra
25.10.2019 15:47
Zmiana czasu na zimowy 2019 - kiedy i czy śpimy dłużej, czy krócej? [DATA]
fot. PIXABAY

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019 tradycyjnie nastąpi w październiku. Już teraz jednak wielu mieszkańców Polski i nie tylko szuka w sieci więcej szczegółowych informacji na ten temat. Sprawdzamy, kiedy zmiana czasu na zimowy 2019 i czy śpimy dłużej, czy krócej.

Zmiana czasu z letniego na zimowy w 2019 roku - KIEDY? Śpimy dłużej czy krócej? Kiedy przestawiamy zegarki i w którą stronę? O której godzinie następuje zmiana czasu? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy zmiana czasu na zimowy 2019 i czy śpimy dłużej, czy krócej.

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2019? [DATA]

Tradycyjnie na przełomie września i października wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat tego, kiedy zmiana czasu na zimowy 2019. Data ta jest niezmienna i rokrocznie przypada w tym samym terminie - w ostatni weekend października. W 2019 roku zmiana czasu z letniego na zimowy przypada zatem z 26 na 27 października (z soboty na niedzielę). 

Październik 2019 - wydarzenia, koncerty, atrakcje. Co robić i gdzie iść? [WARSZAWA]

Przypomnijmy, że początkowo według projektu ustawy Komisji Europejskiej, ostatnia zmiana czasu miała być w 2019 roku. Termin wejścia nowych regulacji w życie przełożono jednak na 2021 rok. Abyśmy mogli znieść zmianę czasu, zgodę muszą wyrazić wszystkie kraje członkowskie UE. Nie wszystkim państwom nowy projekt się jednak spodobał. Każde państwo członkowskie musi określić, czy pozostanie przy czasie zimowym, czy letnim do kwietnia 2020 roku. Wiadomo już jednak, że ostatnia zmiana czasu w Polsce będzie w 2021 roku. 

Zmiana czasu na zimowy 2019 - śpimy dłużej czy krócej?

Mieszkańców Polski i nie tylko przede wszystkim interesuje fakt, czy przy zmianie czasu z letniego na zimowy 2019 śpimy dłużej, czy krócej. Mamy dobre wiadomości - tym razem będziemy spać o godzinę dłużej. Zmiana czasu na zimowy, jak już wspominaliśmy powyżej, nastąpi z 26 na 27 października. Zakłada ona przestawienie zegarków z godziny 3:00 w nocy na 2:00 w nocy. Oznacza to, że przez najbliższe miesiące będziemy spać godzinę dłużej niż zwykle.

Zmiana czasu na zimowy 2019 - czy będzie? Kiedy i w którą stronę przestawiamy zegarki [DATA]

Zagłosuj

Czy uważasz, że zmiana czasu to dobry pomysł?

Liczba głosów:

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona po raz pierwszy w 1919, a obecnie nieprzerwanie od 1983 roku przestawiamy zegarki. Do 1995 czas letni w Polsce był odwoływany w ostatnią niedzielę września (a wprowadzany w ostatnią niedzielę marca tak jak obecnie). Wcześniej dni zmiany czasu w Polsce były ogłaszane w Monitorze Polskim i tak na przykład w 1964 zmiana czasu na letni nastąpiła dopiero 31 maja, a na zimowy 27 września.

RadioZET.pl/JW