Zamknij

Zmiana czasu na zimowy 2020 - kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy? [PAŹDZIERNIK]

23.10.2020 11:55
Zmiana czasu na zimowy 2020 - kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy? [DATA]
fot. SHUTTERSTOCK

Kiedy zmiana czasu na zimowy w 2020 roku? Informacji na ten temat szuka wiele osób, które nie są do końca pewne, w którym dniu przestawiamy zegarki. Szczegóły dotyczące tego, kiedy jest zmiana czasu z letniego na zimowy 2020, można znaleźć poniżej.

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020 - kiedy jest? Kiedy przestawiamy zegarki? W którą stronę? Czy będziemy spać dłużej, czy krócej? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy zmiana czasu na zimowy w 2020 roku.

Zmiana czasu na zimowy 2020 - kiedy przestawiamy zegarki? [DATA]

Informacje na temat tego, kiedy zmiana czasu na zimowy 2020, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu temat ten rokrocznie podejmowany jest, gdy tylko nadejdą pierwsze chłodniejsze dni. Tradycyjnie zegarki będziemy przestawiać pod koniec października. Dokładnie zmiana czasu z letniego na zimowy w 2020 roku nastąpi w nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października.

Zmiana czasu na zimowy 2020 - w którą stronę i czy śpimy dłużej, czy krócej?

Warto także w tym miejscu wspomnieć, że początkowo według projektu ustawy Komisji Europejskiej, ostatnia zmiana czasu miała być w 2019 roku. Termin wejścia nowych regulacji w życie przełożono jednak na 2021 rok. Abyśmy mogli znieść zmianę czasu, zgodę muszą wyrazić wszystkie kraje członkowskie UE. Jak informuje portal Wiadomości WP, projekt ustawy o zmianie czasu obecnie został zamrożony i nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie wdrożony. 

Zmiana czasu - kiedy będzie ostatni raz zmiana czasu w Polsce? [DATA, TERMIN]

Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy 2020 i w którą stronę przestawiamy zegarki?

Jak już wspominaliśmy powyżej, zmiana czasu na zimowy 2020 nastąpi w nocy z 24 na 25 października. O godzinie 3:00 przesuniemy wskazówki zegara o godzinę do tyłu, czyli na 2:00. Oznacza to, że będziemy spali o godzinę dłużej.

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona po raz pierwszy w 1919, a obecnie nieprzerwanie od 1983 roku przestawiamy zegarki. Do 1995 czas letni w Polsce był odwoływany w ostatnią niedzielę września (a wprowadzany w ostatnią niedzielę marca tak jak obecnie). Wcześniej dni zmiany czasu w Polsce były ogłaszane w Monitorze Polskim i tak na przykład w 1964 zmiana czasu na letni nastąpiła dopiero 31 maja, a na zimowy 27 września. 

RadioZET.pl