Zamknij

Żółta wstążka u psa - co oznacza kokarda na smyczy?

Redakcja
18.05.2018 15:46
Żółta wstążka u psa - co oznacza kokarda na smyczy?
fot. PIXABAY

Żółta wstążka u psa, o czym nie wszyscy wiedzą, wcale nie pełni funkcji ozdobnej. Założenie kokardki na smyczy u zwierzaka ma na celu przekazanie innym pewnej informacji. Co zatem kryje się pod tą "ozdobą"? Sprawdzamy, co oznacza żółta wstążka u psa i przedstawiamy założenia projektu Yellow Dog.

Żółta kokarda na smyczy u psa wcale nie pełni funkcji ozdobnej. Co zatem oznacza żółta wstążka u zwierzaka? Sprawdzamy, o co chodzi z projektem Yellow Dog.

» Juwenalia 2018: Warszawa - koncerty. Kto wystąpi na scenie? [ARTYŚCI] «

Żółta wstążka u psa - co oznacza kokarda na smyczy?

Od jakiegoś czasu coraz częściej na ulicach można spotkać psy z żółtą kokardą na smyczy. Ładnie wyglądająca wstążką nie pełni jednak jedynie funkcji ozdobnej. Aby zrozumieć znaczenie wspomnianej kokardki, warto najpierw przyjrzeć się bliżej projektowi Yellow Dog. Jest to ogólnoświatowa akcja wiązania zwierzakom, które wymagają więcej przestrzeni, wstążek na smyczach lub obrożach.

Organizatorzy projektu, na swojej stronie internetowej informują, że akcja dedykowana jest wszystkim właścicielom czworonogów, którzy nie chcą, by ktoś zakłócał spokój ich psa podczas spacerów. Dodają także, że założenie żółtej wstążki u psa nie jest wymysłem leniwych właścicieli, którzy nie radzą sobie z wychowaniem pupila. Odseparowanie czworonoga od obcych ma na celu wyłącznie jego dobro.

» Darmowe czipowanie - Warszawa 2018: wykaz lecznic, informacje

Kiedy założyć żółtą kokardę na smyczy u psa?

Organizatorzy projektu Yellow Dog zachęcają, by każdy właściciel czworonoga, który nie chce, by ktokolwiek zakłócał spokój jego zwierzaka podczas spacerów, założył żółtą kokardę na smycz. Powody, dla których mają być wiązane wstążki, to m.in. rehabilitacja psa, niedawno przebyty zabieg, agresja, kwarantanna, choroba, cieczka lub starość. Organizatorzy dodają, że żółta wstążka u psa może nawet uratować jego życie przykładowo, kiedy ma słabe serce.

Podkreślamy, że w akcji Yellow Dog nie chodzi jedynie o odseparowaniu czworonoga od innych ludzi, ale także od innych zwierząt. 

yellow

RadioZET.pl/JW