Zamknij

Żona Lota jest zbudowana z... - pytanie z Milionerów o Wzgórze Sodomskie nad Morzem Martwym

Karolina Piotrowska
11.07.2019 12:57
Żona Lota jest zbudowana z... - pytanie z Milionerów o Wzgórze Sodomskie nad Morzem Martwym
fot. screen / player.pl

Żona Lota, podobnie jak i reszta Wzgórza Sodomskiego nad Morzem Martwym, jest zbudowana głównie...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się ostatecznie odpowiedzieć poprawnie na pytanie i wygrać 125 000 złotych.

Żona Lota, podobnie jak i reszta Wzgórza Sodomskiego nad Morzem Martwym, jest zbudowana głównie...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i wyjaśnienie, z czego zbudowana jest Żona Lota.

Zbyszek ukończył 15 lat i może być sądzony... - MILIONERZY: pytanie za pół miliona złotych

Żona Lota jest zbudowana głównie z...? Pytanie z Milionerów o Wzgórze Sodomskie

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach", "Żona Lota, podobnie jak i reszta Wzgórza Sodomskiego nad Morzem Martwym, jest zbudowana głównie...", wzbudziła w uczestniczce pewne skojarzenia i naprowadziła ją na wybór tej poprawnej. Miała on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. z granitu 

B. z bazaltu 

C. z halitytu 

D. z porfiru

Pierwszym skojarzeniem uczestniczki były związane z solą - sama podkreślała, że żona Lota została zamieniona w słup soli, a Morze Martwe jest bardzo słone. Idąc tym tropem, zaczęła po kolei eliminować poszczególne odpowiedzi. Ostatecznie zaznaczyła odpowiedź C., czyli z halitytu.

MILIONERZY - Żona Lota, podobnie jak i reszta Wzgórza Sodomskiego nad Morzem Martwym, jest zbudowana głównie...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "Żona Lota, podobnie jak i reszta Wzgórza Sodomskiego nad Morzem Martwym, jest zbudowana głównie...", to C. Dzięki zaznaczeniu poprawnej odpowiedzi, uczestniczka wygrała 125 tysięcy złotych i mogła kontynuować grę i usłyszała pytanie o 250 tysięcy złotych.

Halityt (potocznie sól kamienna) to monomineralna skała zbudowana z halitu.

Formacja geologiczna zwana "Żoną Lota" znajduje się na Wzgórzu Sodomskim nad Morzem Martwym. Ta formacja skalna nawiązuje do biblijnej żony Lota, która została zamieniona w słup soli.

Gdzie człowiek o tej samej masie będzie miał najmniejszy ciężar? [MILIONERZY]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP