Zamknij

Zorza polarna w Polsce 2019 - kiedy w LUTYM, o której godzinie i gdzie oglądać?

Redakcja
27.02.2019 23:29
Zorza polarna w Polsce 2019 - kiedy w LUTYM, o której godzinie i gdzie oglądać?
fot. PIXABAY

Zorza polarna w Polsce 2019 występuje wyjątkowo rzadko, dlatego pojawienie się informacji o możliwości obserwacji tego zjawiska w lutym, wzbudziło żywe zainteresowanie. Zorzę polarną nad Polską 2019 będzie można oglądać pod koniec miesiąca, jednak zjawisko to nie będzie widoczne w całym raju. Szczegółowe informacje o tym, kiedy, gdzie i przede wszystkim, o której zorza polarna w Polsce w lutym 2019 można znaleźć poniżej.

Alert zorzowy - zorza polarna w Polsce: LUTY 2019. Kiedy oglądać? O której godzinie najlepiej widoczna będzie zorza polarna nad Polską? Gdzie obserwować? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania i przedstawiamy szczegółowe informacje.

Kiedy zorza polarna w Polsce 2019? 

Informacji na temat tego, kiedy zorza polarna w Polsce 2019, szuka wielu miłośników podobnych zjawisk. Zorza w naszym kraju występuje wyjątkowo rzadko, dlatego pojawienie się informacji o możliwości obserwacji tego zjawiska, wzbudziło żywe zainteresowanie. Zorza polarna w Polsce 2019 pojawi się w nocy z 27 na 28 lutego, czyli ze środy na czwartek.

"Smocza zorza" nad Islandią. Niesamowite zjawisko na niebie

"W kierunku Ziemi ponownie skierowała się pokaźnych rozmiarów dziura koronalna na Słońcu" – zapowiada Karol Wójcicki, popularyzator nauki z kanału "Z głową w gwiazdach". Jak tłumaczy, ta sama wyrwa w polu magnetycznym blisko miesiąc temu wywołała jedną z dwóch najsilniejszych zórz polarnych w sezonie 2018/2019. Dostrzegli ją wówczas obserwatorzy z Niemiec. W Polsce panowały wtedy niesprzyjające warunki pogodowe.

Zorza polarna w Polsce - luty 2019. O której godzinie i gdzie oglądać?

Jak już wspominaliśmy powyżej, zorza polarna w Polsce 2019 w lutym widoczna będzie w nocy ze środy na czwartek. Według NOAA, strumień wiatru słonecznego pojawi się między godziną 22:00 a 1:00. Zorza polarna w Polsce 2019 ma być widoczna na północy i w centralnej części naszego kraju. Może ona zagościć na naszym niebie na zaledwie kilkanaście - kilkadziesiąt minut.

» Zorza polarna w Polsce. Niesamowite zdjęcia zachwyciły internautów «

RadioZET.pl/JW