Zamknij

Żulienka to warzywa...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych

Karolina Piotrowska
30.04.2020 16:37
Żulienka to warzywa...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych
fot. Bartosz KRUPA/East News

Żulienka to warzywa...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała 20 tysięcy złotych.

Żulienka to warzywa...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 20 tysięcy złotych.

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? [MILIONERZY]

Żulienka to warzywa...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Żulienka to warzywa...?" na początku nie była oczywista dla uczestniczki w programie. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. zmielone na miałko 

B. ogolone na zapałkę 

C. pokrojone w zapałkę 

D. pokrojone w grubą kostkę

Uczestniczka nadal miała do wykorzystania 2 koła ratunkowe, jednak po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowiła, że na tym etapie gry nie będzie z nich korzystać. Ostatecznie zaznaczyła odpowiedź A.

Pierwszym dniem XXI wieku był... - odpowiedź z Milionerów i pytanie za 250 tysięcy

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

Zagłosuj

Żulienka to warzywa...?

Liczba głosów:

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Żulienka to warzywa...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Żulienka to warzywa...?", to C. pokrojone w zapałkę. Uczestniczka wygrała gwarantowany tysiąc złotych i zakończyła grę po tym pytaniu.

Julienne (po polsku nazywana żulienką) to technika krojenia warzyw lub mięsa polegająca na pokrojeniu produktu na długie, cienkie i równe słupki o długości ok. 5 cm i średnicy ok. 2 mm. Najczęściej przygotowuje się w ten sposób marchew, ziemniaki, pory, buraki i seler. Etymologia terminu nie jest jasna. Termin ten został po raz pierwszy użyty w druku w roku 1722 w książce kucharskiej "Le Cuisinier Royal" napisanej przez François Massialota.

W książce Saint-Exupery'ego rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa... - Milionerzy

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Proteiny to inna nazwa...? - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 2 tys. złotych

RadioZET.pl/KP