Zamknij

Zwierzaki, które zagrały w filmach. Ile z nich znacie?

Redakcja
10.10.2018 20:25
Zwierzaki, które zagrały w filmach. Ile z nich znacie?
fot. YouTube

Na koncie mają niejedną filmową rolę a i ich wymagania dorównują tym gwiazd wielkiego ekranu. Sprawdźcie, czy znacie zwierzaki, które zagrały w znanych filmach!

Zwierzęcy aktorzy - ilu ich znacie?

Niektóre zagrały jedynie role epizodyczne, inne niemal główną w znanych filmach - zwierzęcy aktorzy bywają nie mniejszymi gwiazdami, niż prawdziwe sławy ekranu. Sprawdźcie, czy znacie odtwórców takich ról jak filmowy Szarik czy Lassie!

Zobacz także

1. Trymer - "Czterej pancerni i pies"

Pies milicyjny Trymer grał razem z dwoma innymi czworonogami rolę filmowego psa Szarika w kultowych "Czterech pancernych i psie". Specjalnie szkolone zwierzę oblało egzamin z tropienia i w związku z tym musiało zostać usunięte ze służby. Pies świetnie odnalazł się za to na filmowym planie, gdzie wspomagały go Spik i Atak. Co ciekawe, tego ostatniego regularnie trzeba było strzyc w taki sposób, aby nie było widać różnic pomiędzy dublerami. 

Zobacz także

2. Małpka Crystal - "Kac Vegas w Bangkoku"

Małpkę kapucynkę o wdzięcznym imieniu Crystal możecie kojarzyć z roli w filmie "Kac Vegas w Bangkoku". To jednak niejedyna rola na koncie Crystal. W ciągu niespełna dwóch dekad małpce udało się wystąpić już w 25 filmach. Za udaną współpracę chwalą ją nawet ludzcy koledzy z planu. "To nie małpka, to aktorka. W dodatku prawdopodobnie jedna z lepszych, z jaką miałem okazję pracować" - pół żartem, pół serio opowiadał Ken Jeong. Życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz także

3. Pal - "Lassie"

Pal wcielił się jako pierwszy owczarek collie w rolę "Lassie". Wybrany do roli w 1943 roku wystąpił zarówno w telewizyjnej serii jak i sześciu kolejnych filmach przedstawiających perypetie "najmądrzejszego psa świata". Okazuje się, że niewiele jednak brakowało, aby sympatyczny czworonóg nie dostał roli. Początkowo miał być tylko dublerem nagradzanej na wystawach suczki, jaką wybrano do odegrania pierwszoplanowej postaci w filmie. Problemem okazał się jednak jej brak odwagi - kiedy przyszło do kręcenia scen w rwącej wodzie rzeki, Pal nie miał oporów, aby do niej wskoczyć. Właśnie wtedy zdecydowano się powierzyć mu rolę.

Zobacz także

4. Chris - "Beethoven"

Kto po obejrzeniu choć jednego filmu z uroczym bernardynem "Beethovenem" nie chciał mieć takiego psa w domu? Tak naprawdę odtwórca głównej roli wabił się Chris. Pies miał podobno wrodzony talent - jego filmowy treser, Karl Lewis Miller (który pracował także z odtwórczyniami roli świnki Babe) twierdził, że "rzadko poznaje się aż tak pojętne zwierzę". Niestety niedługo po zakończeniu zdjęć do sequelu pierwszej części filmu Chris musiał zostać uśpiony. Pozostawił po sobie wielką pustkę w sercach członków ekipy filmowej, którzy bardzo podkreślali, jak długo potem nie udawało się znaleźć godnego następcy zwierzaka. 

Zobacz także

5. Presley - "Policjanci z Miami"

Aligator jako zwierzątko domowe? Detektyw James "Sonny" Crockett nie miał nic przeciwko. W rolę filmowego aligatora Elvisa wcieliły się aż trzy gady. Jeden z nich nazywał się...Presley, co producenci uznali za doskonały żart. Jak aligatory radziły sobie z tremą przed kamerą? Według wspomnień aktorów przez większość czasu...spokojnie drzemały.

RadioZET.pl/AG

Zobacz także