Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zwrot podatku 2019 - kiedy wypłaty i kiedy dostanę pieniądze na konto? [TERMIN WYPŁAT ZA 2018]

23.04.2019 15:53

Zwrot podatku 2019 - kiedy wpłynie na konto? Terminy wypłat mogą być różne, ponieważ zależą one od kilku czynników. Sprawdź, do kiedy zwrot podatku za 2018 rok wpłynie na konto i co zrobić, jeśli nadal nie masz zwrotu.

Zwrot podatku 2019 - kiedy wpłynie na konto i jak to sprawdzić? [TERMIN WYPŁAT ZA 2018] fot. pixabay.com

Do kiedy zwrot podatku 2019, kiedy wypłaty, kiedy wpłynie na konto i jak to sprawdzić? Te i podobne pytania wciąż stawiają sobie Polacy, którzy czekają na pieniądze z tytułu nadpłaconego podatku dochodowego. Sprawdzamy, jaki jest termin wypłat zwrotu podatku 2019 za 2018 rok.

» Rozliczenie PIT 2019 z małżonkiem - jak rozliczyć się wspólnie? [WARUNKI]

Zwrot podatku 2019 - kiedy wypłata na konto i jak to sprawdzić?

O termin zwrotu podatku 2019 nie powinni martwić się ci, którzy formularz PIT-37 za 2018 złożą do końca kwietnia. Zwrot podatku 2019 następuje w terminie nawet 3 miesięcy od dnia złożenia zeznania rocznego w urzędzie skarbowym. Oznacza to, że podatnicy którzy dostarczyli formularze do 30 kwietnia, mogą czekać na zwrot podatku za 2018 rok nawet do końca lipca 2019 roku.

» PIT 2019 - do kiedy się rozliczyć za 2018 rok? [TERMINARZ]

Urzędy zachęcają do wysyłania zeznań przez internet oraz wybór preferowanej formy otrzymywania zwrotu nadpłaty jako przelew na konto. Według zapowiedzi w tym roku czas oczekiwania na zwrot podatku 2019 zostanie skrócony, jeśli złożymy PIT przez internet. Jeśli deklaracja zostanie złożona w terminach:

  • 1.01 - 15.02 - na zwrot podatku będziemy czekać maksymalnie do 1 kwietnia 2019 r.
  • 16.02 - 30.04 - zwrot podatku otrzymamy maksymalnie w ciągu 45 dni

» Zwrot podatku - która rubryka w PIT-37 oznacza zwrot pieniędzy?

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Nadal nie mam zwrotu podatku - co robić w takiej sytuacji?

Jeśli nadal nie masz na koncie zwrotu podatku i nie wiesz, co robić w takiej sytuacji - przede wszystkim należy poczekać. Możliwe, że termin zwrotu podatku za 2018 rok przedłuża się z powodu dużej ilości pracy w danym urzędzie.

Jeśli składamy korektę do zeznania, czas ten liczony jest od dnia dostarczenia jej, a nie od dnia złożenia formularza PIT, co również mogło spowodować wydłużenie czasu na zwrot nadpłaty przez urząd. Należy jedynie pamiętać, że powinien on nastąpić w terminie 3 miesięcy od daty złożenia zeznania. Jeśli tak się nie stało, należy skontaktować się z pracownikami naszego Urzędu Skarbowego w celu wyjaśnienia sytuacji.

Brak zwrotu może wynikać z kilku przyczyn:

  • podany w zeznaniu numer konta zawiera błędy lub jest nieaktualny
  • zwrot podatku został zaliczony na zaległe i bieżące zobowiązania podatkowe lub np. na niezapłacone mandaty
  • jeśli zeznanie zostało wysyłane pocztą, list mógł nie dotrzeć do urzędu (cenne w tej sytuacji może okazać się potwierdzenie odbioru potwierdzające nadanie listu)

Jeśli jednak żadna z powyższych sytuacji nie miała miejsca, urząd będzie musiał zwrócić nadpłatę podatku dochodowego wraz z odsetkami za przekroczenie terminu.

» Zwrot podatku PIT 2018: ile dostanę po rozliczeniu PIT? Jak rozliczyć PIT za 2018 rok? [KALKULATOR PIT]

Zagłosuj

Czy zdarzyło Ci się otrzymać zwrot podatku po terminie?

RadioZET.pl/bankier.pl/KP

Oceń
Tagi