Zamknij

Akcje Wisły Kraków: gdzie i jak kupić? Ile kosztują? Do kiedy trwa sprzedaż?

Redakcja
06.02.2019 09:40
Akcje Wisły Kraków: gdzie i jak kupić? Ile kosztują? Do kiedy trwa sprzedaż?
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Akcje Wisły Kraków, wystawione na sprzedaż przez klub, przez kilkanaście godzin można było kupić na specjalnej stronie internetowej. Biała Gwiazda, która ma bardzo poważne kłopoty finansowe, chciała w ten sposób uzbierać pieniądze na bieżącą działalność. Akcje Wisły Kraków rozeszły się jednak błyskawicznie, a klub uzbierał dzięki temu kilka milionów złotych. Sprawdzamy co wiadomo o sprzedaży akcji Wisły Kraków.

Akcje Wisły Kraków: gdzie i jak kupić? Ile kosztują? Kto może kupić akcje Białej Gwiazdy? Sprawdzamy informacje dotyczące kupna akcji Wisły Kraków.

Akcje Wisły Kraków: gdzie i jak kupić?

Akcje Wisły Kraków można było kupić na platformie crowdfundingowej Beesfund. Pomysł wystawienia udziałów na sprzedaż wziął się z fatalnej sytuacji finansowej klubu. Jak poinformował prezes Wisły Rafał Wisłocki, zobowiązania Białej Gwiazdy w tym momencie sięgają 80,9 mln złotych, z czego 20,97 mln to zobowiązania zewnętrzne. Wisła Kraków wystawiła na sprzedaż 40 000 akcji, które stanowią 5,115% wartości klubu. Akcje Wisły Kraków można było kupić  po wejściu w ten link, który przekieruje nas na stronę transakcji.

>> Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w piłkarskiej ekstraklasie

>> Kim jest Jarosław Królewski, biznesmen, który chce uratować Wisłę Kraków? Synerise, AGH, wiek, Twitter
 

Ile kosztują akcje Wisły Kraków?

Jedna akcja Wisły Kraków kosztowała dokładnie 100 złotych. Wraz z kupnem akcji otrzymywaliśmy papierową akcję imienną, który będzie świadczyła o tym, że jesteśmy współwłaścicielem klubu. Akcje Wisły zostały wykupione przez mniej niż 24 godziny. Nabyło je ponad 9000 osób.

>> Śledztwo ws. Wisły Kraków przeniesione do Poznania 

>> Tomasz Jażdżyński: kim jest biznesmen, który pomaga Wiśle Kraków? Veneo, bio, Gremi Media, Wisła Kraków

Do kiedy trwa sprzedaż akcji Wisły Kraków?

Akcje Wisły Kraków zostały wykupione, tak więc nie można ich już nabyć. Możliwe jest ponowne wystawienie na sprzedaż udziałów - jednak póki co władze klubu nie zdradziły, czy się na to zdecydują.

RadioZET.pl/Beesfund.pl