Zamknij

Antoni Królikowski: wzrost, Instagram, wiek, filmy. Kim jest gość Kuby Wojewódzkiego?

20.10.2020 15:37
Antoni Królikowski: wzrost, Instagram, wiek, filmy. Kim jest gość Kuby Wojewódzkiego?
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ East News

Antoni Królikowski, aktor i celebryta, będzie gościem najnowszego odcinka programu Kuby Wojewódzkiego. Na kanapie usiądzie razem z Krzysztofem Czeczotem. Sprawdzamy najważniejsze informacje o Królikowskim.

Antoni Królikowski: wiek, wzrost, rodzina. Kim jest gość Kuby Wojewódzkiego? 

Antoni Paweł Królikowski to 31-letni aktor i celebryta. Jest najstarszym synem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego. Ma czworo młodszego rodzeństwa, braci: Jana (ur. 1992) i Ksawerego (ur. 2007), oraz siostry: Julię (ur. 1999) i Marcelinę (ur. 2001). W 2008 ukończył XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie w klasie filmowej.

Królikowski ma 173 centymetry wzrostu.

Antoni Królikowski: aktor, filmy, Instagram

Królikowski przygodę z dużym ekranem rozpoczął jako nastolatek: zwyciężył w I Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich, a także konkursie filmowym organizowanym przez kino Muranów. W 2007 razem z matką – Małgorzatą Ostrowską-Królikowską - zdobył nagrodę filmową „Srebrne Jabłko”.

Popularność zdobył dzięki rolom w serialach: 39 i pół, Agentki i Czas honoru. Później grał m.in. w filmie biograficznym Popiełuszko. Wolność jest w nas, serialach: Miłość nad rozlewiskiem i jego kontynuacjach (tj.: Życie nad rozlewiskiem, Nad rozlewiskiem i Cisza nad rozlewiskiem, Ludzie Chudego, Przyjaciółki, Diagnoza, czy Bodo.

Królikowski grał też w filmach wojennych, m.in. Miasto 44, Dywizjon 303,  Historia prawdziwa oraz w produkcjach Patryka Vegi: w Polityce, Bad Boy'u i Pętli.

Antoni Królikowski był związany z Joanną Jarmołowicz, Laurą Breszką, Samuelą Górską, Katarzyną Sawczuk, Julią Wieniawą i Katarzyną Dąbrowską. Od 2020 spotyka się z Joanną Opozdą.

Antoni Królikowski u Kuby Wojewódzkiego

We wtorek, 20 października, Antoni Królikowski gości w programie Kuby Wojewódzkiego. Oprócz niego, dziennikarz TVN zaprosił także aktora Krzysztofa Czeczota. 

Krzysztof Czeczot - wiek, wzrost, filmy, żona, dzieci, Instagram: kim jest aktor?

RadioZET.pl/PAB