Zamknij

Aplikacja Stop COVID - ProteGO Safe: czy jest obowiązkowa? Jak działa?

27.10.2020 14:13
Aplikacja Stop COVID - ProteGO Safe: czy jest obowiązkowa? Jak działa?
fot. Karol Makurat/REPORTER/ East News

Aplikacja Stop COVID - ProteGo Safe to jedna z metod walki z koronawirusem - ogłosił na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki i zachęcił do instalowania jej na telefonach. Sprawdzamy, czy posiadanie programu jest obowiązkowe, a także jak go używać.  

Aplikacja COVID: ProteGo Safe. Co to jest, jak działa?

ProteGo Safe to rządowa aplikacja, gromadząca dane dot. zdrowia jej użytkowników, a także miejsc, w których przebywają. Dzięki tym informacjom, program ma pomagać służbom sanitarnym w zlokalizowaniu źródeł zakażeń koronawirusem i zatrzymaniu dalszego rozprzestrzeniania się choroby.

 Mówiąc dokładniej, ProteGo Safe składa się z dwóch modułów: jeden z nich dotyczy zdrowia, a drugi miejsc w których znajduje użytkownik aplikacji. W pierwszym możemy podać informacje dot. naszego samopoczucia czy stanu zdrowia, by móc przekonać się, czy jesteśmy potencjalnie zakażeni koronawirusem.W module drugim, użytkownik aplikacji oznacza miejsca, w których przebywał w podanym terminie. Dzięki tym informacjom służby mogą później powiadomić go, jeśli miał kontakt z zakażonym koronawirusem.

Kiedy będą nowe obostrzenia w strefach? 23.10 [WESELA, KORONAWIRUS]

Aplikacja COVID: czy jest obowiązkowa? Czy trzeba mieć aplikację ProteGO Safe?

Aplikacja Stop COVID – ProteGo Safe nie jest obowiązkowa. Do jej zainstalowania zachęcał premier Mateusz Morawiecki.

- Technologia jest naszą wielka sojuszniczką w walce z epidemią. Aplikacja na telefon, to proste narzędzie, które śledzi wirusa i ostrzega nas przed zagrożeniem. Jej powstanie zawdzięczmy polskim informatykom i polskim firmom.  Ja mam Stop COVID na swoim telefonie i zachęcam was do instalacji. Aplikacja nie tylko chroni nas przed wirusem, ale też chroni naszą prywatność. Poinformuje nas o kontakcie z wirusem bez przekazywania komukolwiek naszych danych. Im więcej osób skorzysta z aplikacji, tym szybciej zatrzymamy rozprzestrzenianie się wirusa, dbajmy o siebie i innych  - apelował Morawiecki.

Strefa czerwona: co oznacza? Do kiedy obowiązuje? OBOSTRZENIA, RESTRYKCJE [DEFINICJA, SZKOŁY]

ProteGo Safe – aplikacja Stop COVID: GOV

Aplikację można pobrać wchodząc na stronę  https://www.gov.pl/web/protegosafe, a także w Google Play i App Store.

 RadioZET.pl/PAP/PAB