Zamknij

Asystent Google po polsku. Kiedy będzie, jakie ma funkcje? Jest wersja na Androida i iOS

Redakcja
16.01.2019 11:21
Asystent Google po polsku. Android i iOS
fot. pixabay.co

Asystent Google po polsku już dostępny – taką informację podał informatyczny gigant. Programu można używać na telefonach z systemem Android i IOS. Czym jest, jak działa i jakie ma funkcje Asystent Google? Odpowiadamy na pytania. 

Asystent Google Polska. Kiedy Asystent Google po polsku? Asystent Google na iOS i Android. Odpowiadamy na pytania dotyczące Asystenta Google.

Asystent Google po polsku. Kiedy będzie?

Asystent Google po polsku został uruchomiony 16 stycznia. Póki co, jego funkcje są ograniczone, co nie zmienia faktu, że jest to pierwszy asystent internetowy, który porozumiewa się z użytkownikami w języku polskim. Asystent Google, według zamysłu producenta, miał mieć „polski charakter”, więc program zna m.in. cytaty i piosenki z filmów. 

>> Asystent Google może telefonicznie załatwiać Twoje sprawy

Android i iOS: wersje Asystenta Google po polsku

Program jest dostępny m.in. na urządzeniach z systemami Android (wersja 5 i nowsze) oraz iOS. By użyć Asystenta wystarczy pobrać odpowiednią aplikację z App Store lub sklepu Play. Polski asystent został zaprojektowany głównie z myślą o użytkownikach smartfonów i słuchawek.

Asystent Google: jak działa? FUNKCJE

Lista funkcji Asystenta Google jest długa. Gdy za pomoca mikrofonu wbudowanego w telefon wyda mu mu komendę, program Asystent Google może odpowiedzieć na nasze precyzyjne pytanie (tłumaczenie słów, sprawdzanie informacji, przeliczanie jednostek, zarządzanie pocztą internetową, szukanie filmów, śpiewanie piosenek, opowiadanie ciekawostek). 

Google razem ze startem Asystenta Google, uruchomiło też platformę Actions, dzięki której firmy będą miały możliwość uruchomienie własnego, spersonalizowanego asystenta na własne potrzeby.

RadioZET.pl/spidersweb.pl/PZ