Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bieg Powstania Warszawskiego 2017: utrudnienia komunikacyjne [MAPA]

28.07.2017 15:05

Bieg Powstania Warszawskiego 2017 - utrudnienia w ruchu są bardzo prawdopodobne w przypadku tak dużej imprezy. Kierowcy muszą spodziewać się czasowo zamkniętych ulic i parkingów. Jakimi ulicami będzie przebiegała trasa Biegu Powstania Warszawskiego 2017?

Bieg Powstania Warszawskiego 2017: utrudnienia komunikacyjne [TRASA] fot. um.warszawa.pl

Trasa Biegu Powstania Warszawskiego 2017, który rozpocznie się w sobotę 29 lipca, może spowodować utrudnienia komunikacyjne. Kierowcy powinni być na to przygotowani. Sprawdziliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia oraz trasę Biegu Powstania Warszawskiego. Jakie utrudnienia w ruchu czekają na kierowców?

Bieg Powstania Warszawskiego 2017 - utrudnienia w ruchu

W sobotę 29 lipca odbędzie się Bieg Powstania Warszawskiego 2017. Trasa wyścigu będzie przebiegała m.in. Krakowskim Przedmieściem. Zawodnicy wystartują o godzinie 20.10 z ul. Bonifraterskiej w biegu na 5 km. Chwilę wcześniej zmagania rozpoczną wózkarze. Bieg na 10 km rozpocznie się o godzinie 21.00. Meta znajduje się przy ul. Konwiktorskiej. Gdzie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu podczas biegu Powstania Warszawskiego 2017? Mapa trasy na pewno przyda się kierowcom poruszającym się na co dzień w tych okolicach.

Bieg Powstania Warszawskiego 2017: utrudnienia komunikacyjne fot. um.warszawa.pl

27. Bieg Powstania Warszawskiego 2017 - trasa [UTRUDNIENIA]

O godzinie 20.10 na trasę wyruszą biegacze na krótszym dystansie. Trasa prowadzić będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową. Następnie zawodnicy skręcą w ul. Wybrzeże Kościuszkowskie. Na Wybrzeżu Gdańskim na wysokości kamienia – Pomnik Pracy Nauczycieli wykonają nawrót, by następnie wbiec ulicą Sanguszki do mety na ul. Konwiktorskiej.

Bieg Powstania Warszawskiego 2017: utrudnienia komunikacyjne [MAPA - 5km] fot. festiwalbiegowy.pl

Sportowcy, którzy zmierzą się z dystansem 10 kilometrów wystartują o godz. 21.00. Dla nich trasa przebiegać będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową. Dalej biegacze skręcą w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w ulicę Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim (w tym tunelem) do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ulicy Konwiktorskiej.

Bieg Powstania Warszawskiego 2017: utrudnienia komunikacyjne [MAPA - 10km] fot. festiwalbiegowy.pl

Tradycyjnie już podczas 27. Biegu Powstania Warszawskiego zostanie utworzony łańcuch światła. Kibice będą mogli ustawić zapalone znicze przy trasie. Imprezie towarzyszyć będzie też grupa rekonstrukcyjna „Radosław”. Gośćmi honorowymi będą kombatanci, a biegacze symbolicznie założą opaski powstańcze oddając część powstańcom i ludności cywilnej.

RadioZET.pl/um.warszawa.pl/KP

Oceń
Tagi