Zamknij

Bon pierwszaka: co to jest? Komu przysługuje stypendium? [2020]

02.09.2020 20:28
Bon pierwszaka: co to jest? Komu przysługuje stypendium? [2020]
fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Bon pierwszaka, stypendium przyznawane polskim uczniom mieszkającym za granicą. Sprawdzamy, komu przysługuje wsparcie szkolne.

Bon pierwszaka: co to jest?

Bon pierwszaka to stypendium i wyprawka szkolna, które Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” przekazuje naszym rodakom rozpoczynającym naukę.

Pomoc trafia za granicę od 2016 roku, a od 2017 finansuje ją Kancelaria Senatu RP. Bon pierwszaka trafiła m.in. do uczniów z Litwy, Łotwy, Ukrainy i Czech.

Nauka hybrydowa: co to jest, na czym polega? Czy zostanie wprowadzona od września?

Bon pierwszaka 2020: komu przysługuje?

W 2020 roku „Bon Pierwszaka” będzie finansowany za pośrednictwem Fundacji przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Wsparcie w postaci wyprawek szkolnych z kompleksowym wyposażeniem oraz jednorazowych stypendiów finansowych w wysokości 400 złotych otrzymają mali Polacy z Czech, Litwy, Łotwy i Ukrainy oraz Białorusi. Program obejmie 4 szkoły na Łotwie, 57 szkół na Litwie, 10 placówek edukacyjnych na Ukrainie, 25 w Czechach oraz wybrane placówki na Białorusi.

 Fundacja zakłada, że z pomocy skorzysta 2 190 uczniów klas pierwszych – polskich dzieci rozpoczynających naukę w szkołach objętych projektem.

RadioZET.pl/pol.org.pl/PAB