Zamknij

Bon turystyczny: baza turystyczna [LISTA HOTELI, MIEJSC, FIRM]

31.07.2020 13:14
Bon turystyczny: baza turystyczna [LISTA HOTELI, MIEJSC, FIRM]
fot. Marek BAZAK/East News

Bon turystyczny 2020. Polska Organizacja Turystyczna niebawem poda lokalizację miejsc, w których można wydać pieniądze otrzymane w ramach turystycznej dotacji. Sprawdzamy, czy wiadomo już, w których firmach i hotelach zapłacimy bonem turystycznym.

Bon turystyczny: baza turystyczna [LISTA HOTELI, LISTA MIEJSC]

Bon turystyczny będzie można wykorzystać w Polsce.  Obecnie trwają prace nad katalogiem bazy turystycznej, którą przygotowuje Polska Organizacja Turystyczna.

Bon turystyczny - jak złożyć wniosek online, jak otrzymać i aktywować bon 500 zł na wakacje?

Wiceszef resortu rozwoju Andrzej Gut-Mostowy zaznaczył, że od 25 lipca ruszy rejestracja firm na liście podmiotów turystycznych. - Lista ta będzie udostępniona na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej – wskazał Gut-Mostowy. Zapewnił, że pierwsze przelewy do przedsiębiorców turystycznych, którym klienci zapłacili za usługi bonem, „nastąpią najpóźniej w ciągu 14 dni”.

Według resortu rozwoju za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. 

 Aby skorzystać z bonu, należy mieć profil na PUE. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

Bon turystyczny - kiedy 500 zł na wakacje, dla kogo i gdzie można wykorzystać? [WNIOSEK]

Bon turystyczny. Lista hoteli, miejsc i firm, gdzie można wykorzystać bon

Bon turystyczny ma zostać wprowadzony na przełomie lipca i sierpnia. Wiceminister rozwoju Gut-Mostowy poinformował, że do obsługi bonu „potrzebny będzie ogromny system elektroniczny, który będzie prowadził Zakład Ubezpieczeń Społecznych”. Zdradził też, że bon turystyczny będzie można wykorzystać w ponad 100 tysiącach miejsc. 

Bon turystyczny: do jakiego wieku dzieci przysługuje? Co to jest? [ZASADY I WARUNKI PRZYZNAWANIA]

RadioZET.pl/gov.pl/PAP/PAB