Zamknij

Bon turystyczny: do jakiego wieku dzieci przysługuje? Co to jest? [ZASADY I WARUNKI PRZYZNAWANIA]

31.07.2020 13:13
Bon turystyczny: do jakiego wieku dzieci przysługuje? Co to jest? [ZASADY I WARUNKI PRZYZNAWANIA]
fot. Damian Klamka/East News

Do jakiego wieku przysługuje dzieciom bon turystyczny? Z dotacji można skorzystać w trakcie tegorocznych wakacji. Sprawdzamy, komu ona przysługuje.

Bon turystyczny: co to jest?

Bon turystyczny to dotacja w wysokości 500 złotych, którą można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie Polski. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, bon turystyczny wyniesie 1000 złotych.

Bon turystyczny: do jakiego wieku? Do ilu lat? Do jakiego wieku dzieci przysługuje bon turystyczny?

Bon turystyczny przysługuje dzieciom do 18 roku życia. Jest przeznaczony dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

Bon turystyczny - kiedy 500 zł na wakacje, dla kogo i gdzie można wykorzystać? [WNIOSEK]

Bon turystyczny: warunki otrzymania. Kto otrzyma 500 złotych?

Bon turystyczny jest przeznaczony dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Dotacje będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

500 plus na wakacje. POT: bonem można zapłacić w tysiącach miejsc

Bon turystyczny: zasady przyznawania

Na stronie gov.pl czytamy, że bony można otrzymać po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+. System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.

Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Bon turystyczny: firmy. Gdzie można wykorzystywać bon?

Póki co, nie wiemy jeszcze w których miejscach będzie można skorzystać z bonu turystycznego. Rejestracja firm biorących udział w programie zacznie się 25 lipca. Lista będzie udostępniana na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon turystyczny z podpisem prezydenta. Od kiedy wakacyjne 500 plus?

RadioZET.pl/gov.pl/PAB