Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Co znaczy "Despacito" po polsku i po hiszpańsku?

11.07.2017 12:14

Despacito - co znaczy tytuł tej piosenki i o czym jest jej tekst? Sprawdźcie, o czym śpiewa wokalista w przeboju lata 2017 i jak brzmi tłumaczenie Despacito na język polski.

Co oznacza tytuł piosenki "Despacito"? fot. youtube.com / LuisFonsiVEVO

Co znaczy "Despacito", zastanawiał się pewnie nie jeden fan tego letniego hitu. Śpiewają go już niemalże wszyscy. Na każdym kroku można usłyszeć tę charakterystyczną melodię. Radia w na swoich playlistach mają codziennie piosenkę, która została już okrzyknięta hitem lata 2017. Sprawdziliśmy, o czym śpiewa Luis Fonsi w swoim przeboju "Despacito". Co oznacza tytuł?

Despacito - o czym jest tekst piosenki?

Klip do piosenki "Despacito" ma w tym momencie ponad 2 miliardy wyświetleń i ta liczba ciągle rośnie. Hit portorykańskiego wokalisty Luisa Fonsiego króluje na listach przebojów w stacjach radiowych na całym świecie. Stał się jedną z ulubionych wakacyjnych piosenek 2017 roku. O czym opowiada? Tego nie trudno się domyślić, bo przecież o czym , jak nie o wielkiej miłości, może opowiadać letni przebój! Namiętność i żar gorących uczuć pomiędzy kobietą i mężczyzną - to, mówiąc w skrócie, pokazuje nam piosenka "Despacito".

Co oznacza tytuł piosenki "Despacito"?

Każdy z nas kojarzy już tę piosenkę. Większość z nas próbuje także swoich sił w śpiewaniu jej, gdy usłyszymy ją w radiu. Jednak mało kto zastanawia się, o czym faktycznie śpiewa. Co znaczy "Despacito"? Słowo pochodzi z języka hiszpańskiego. Luis Fonsi i Daddy Yankee w tym wspólnym kawałku śpiewają w refrenie... "Powolutku"! To właśnie tłumaczenie słowa "Despacito". Inaczej też "spokojnie" lub "bardzo powoli".

Jeśli jesteście ciekawi tłumaczenia całego tekstu, sprawdźcie tutaj:

RadioZET.pl/KP

Oceń