Zamknij

Co się merceryzuje i sanforyzuje? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20000 złotych

07.07.2020 12:00
Co się merceryzuje i sanforyzuje? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20000 złotych
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Co się merceryzuje i sanforyzuje? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała 20000 złotych.

Co się merceryzuje i sanforyzuje? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20000 złotych Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 20000 złotych.

Co się merceryzuje i sanforyzuje? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Pytanie za 20 tysięcy złotych brzmiało: Co się merceryzuje i sanforyzuje? Uczestniczka miała do wyboru cztery odpowiedzi:

A. Osobówki i ciężarówki

B. Tkaninę bawełnianą

C. Bawełnę strzelniczą

D. Rwące potoki

Uczestniczka skorzystała z koła ratunkowego: pytania do publiczności. Widzowie w większości wybrali odpowiedź B, która zaznaczyła też uczestniczka. 

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Co się merceryzuje i sanforyzuje? [ODPOWIEDŹ] 

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to C.  Uczestniczka musiała wrócić do domu z nagrodą w wysokości 1000 złotych.  

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/PAB