Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Co znaczy xD, kk, idk, lol, xoxo, bae, ct cs? Słownik slangu młodzieżowego

03.09.2017 12:00

Yolo, afk, rotfl, xD, kk, nw, idk, zw, xoxo, bae, btw, lmao - ile z tych skrótów już gdzieś widziałeś, ale nie miałeś pojęcia, co znaczą? Wyjaśniamy słowa i skróty najczęściej używane przez młodych ludzi w sms-ach i na komunikatorach.

Co znaczy xD, kk, idk, lol, xoxo, bae? Słownik slangu młodzieżowego fot. pixabay.com

Co znaczy lol, bae, btw, xoxo i inne? Przedstawiamy znaczenia słów typowych dla slangu młodzieżowego. Znajdziecie tu nie tylko skróty, których używają na co dzień młodzi ludzie. Zebraliśmy także popularne słowa. Co znaczy hipster albo yolo?

Znaczenie skrótów: idk, nw, zw, afk

Większość z tych skrótów pochodzi z języka angielskiego, jednak w Polsce również używamy polskich odpowiedników. Zebraliśmy znaczenia skrótów: btw, idk, afk, omg, czyli tych najczęściej używanych przez młodych ludzi.

xD - Emotikon najczęściej wyrażający śmiech z czegoś dziwnego, co jednak nas bawi

Kk - Szybsza wersja popularnego "Ok", czyli po prostu zgodzenie się z czymś

Idk - Z angielskiego: "I don't know", czyli "Nie wiem"

Nw - Polska wersja "Idk", czyli skrót od "Nie wiem"

Zw - Zaraz wracam

Jj - Już jestem

Afk - Z angielskiego: "Away from keyboard", czyli dosłownie "Z daleka od klawiatury". Skrót ten oznacza po prostu, że w tym momencie nie ma kogoś przy komputerze

Omg - Z angielskiego: "Oh my God", czyli "O mój Boże". Używany najczęściej jeśli ktoś jest zdziwiony lub zaskoczony, że aż brakuje mu słów

Asap - Z angielskiego: "As soon as possible", czyli "Tak szybko, jak tylko możliwe"

Thx - Skrót od angielskiego "Thanks", czyli "Dzięki"

Gz - Skrót, który powstał z jeszcze innego skrótu: "Gratz". Oznacza po prostu "Gratulacje".

LOL - Z angielskiego: "Laughing out loud", czyli "Śmiać się w głos/śmiejąc się głośno"

Btw - Z angielskiego: "By the way", czyli "Swoją drogą/nawiasem mówiąc/przy okazji"

Rotfl lub Rofl - Z angielskiego: "Rolling on the floor laughing", czyli "Tarzać się po podłodze ze śmiechu". W Polsce częściej używa się krótszej wersji, czyli "Rofl"

LMAO - Z angielskiego: "Laughing my ass off", czyli "Śmiać się do rozpuku"

Co znaczy hipster, yolo i xoxo?

Kappa - inaczej: ironia. Jest to emotikon, który występuje na czatach w serwisie streamingowym Twitch.tv, przedstawiający twarz byłego pracownika serwisu. Stosowany jest zazwyczaj na końcu zdania w celu podkreślenia ironii, sarkazmu lub po prostu dla żartu.

Bae - Pieszczotliwe określenie ukochanej osoby (częściej kobiety). Jest to rozwinięcie skrótu z angielskiego: "Before anyone else", czyli dosłownie "Przed kimkolwiek wcześniej". Oznacza "Tą jedyną, najważniejszą"

Xoxo - Oznacza "Hugs and kisses", po polsku można przetłumaczyć jako "Buziaki, uściski"

Yolo - Z angielskiego: "You only live once", czyli "Żyje się tylko raz"

Hipster - Osoba, które "chce się pokazać". Hipsterzy deklarują niezależność wobec głównego nurtu kultury masowej, nazywanego z angielskiego "mainstreamem". Cechuje ich również przesadne akcentowanie swojej oryginalności i indywidualności

Hashtag - Używane głównie na Instagramie i Twitterze. Używając przed słowem znak hash (#), tworzymy hashtagi, którymi oznaczamy wpisy. Dzięki nim dużo łatwiej wyszukać istniejące już wpisy o danej tematyce, np. "#moda".

Slang służy najczęściej młodym ludziom do szybkiego komunikowania się między sobą w grach, smsach lub wiadomościach. Większość skrótów bierze się właśnie z chęci jak najszybszego wyrażenia swoich myśli. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wątpliwości, co znaczy kk, xd, idk, lol i wiele innych popularnych słów i zwrotów.

RadioZET.pl/KP

Oceń
Tagi