Co znaczy xD, kk, idk, lol, xoxo, bae, ct cs? Słownik slangu młodzieżowego

03.09.2017 12:00

Yolo, afk, rotfl, xD, kk, nw, idk, zw, xoxo, bae, btw, lmao - ile z tych skrótów już gdzieś widziałeś, ale nie miałeś pojęcia, co znaczą? Wyjaśniamy słowa i skróty najczęściej używane przez młodych ludzi w sms-ach i na komunikatorach.

Co znaczy xD, kk, idk, lol, xoxo, bae? Słownik slangu młodzieżowego fot. pixabay.com

Co znaczy lol, bae, btw, xoxo i inne? Przedstawiamy znaczenia słów typowych dla slangu młodzieżowego. Znajdziecie tu nie tylko skróty, których używają na co dzień młodzi ludzie. Zebraliśmy także popularne słowa. Co znaczy hipster albo yolo?

Znaczenie skrótów: idk, nw, zw, afk

Większość z tych skrótów pochodzi z języka angielskiego, jednak w Polsce również używamy polskich odpowiedników. Zebraliśmy znaczenia skrótów: btw, idk, afk, omg, czyli tych najczęściej używanych przez młodych ludzi.

xD - Emotikon najczęściej wyrażający śmiech z czegoś dziwnego, co jednak nas bawi

Kk - Szybsza wersja popularnego "Ok", czyli po prostu zgodzenie się z czymś

Idk - Z angielskiego: "I don't know", czyli "Nie wiem"

Nw - Polska wersja "Idk", czyli skrót od "Nie wiem"

Zw - Zaraz wracam

Jj - Już jestem

Afk - Z angielskiego: "Away from keyboard", czyli dosłownie "Z daleka od klawiatury". Skrót ten oznacza po prostu, że w tym momencie nie ma kogoś przy komputerze

Omg - Z angielskiego: "Oh my God", czyli "O mój Boże". Używany najczęściej jeśli ktoś jest zdziwiony lub zaskoczony, że aż brakuje mu słów

Asap - Z angielskiego: "As soon as possible", czyli "Tak szybko, jak tylko możliwe"

Thx - Skrót od angielskiego "Thanks", czyli "Dzięki"

Gz - Skrót, który powstał z jeszcze innego skrótu: "Gratz". Oznacza po prostu "Gratulacje".

LOL - Z angielskiego: "Laughing out loud", czyli "Śmiać się w głos/śmiejąc się głośno"

Btw - Z angielskiego: "By the way", czyli "Swoją drogą/nawiasem mówiąc/przy okazji"

Rotfl lub Rofl - Z angielskiego: "Rolling on the floor laughing", czyli "Tarzać się po podłodze ze śmiechu". W Polsce częściej używa się krótszej wersji, czyli "Rofl"

LMAO - Z angielskiego: "Laughing my ass off", czyli "Śmiać się do rozpuku"

Co znaczy hipster, yolo i xoxo?

Kappa - inaczej: ironia. Jest to emotikon, który występuje na czatach w serwisie streamingowym Twitch.tv, przedstawiający twarz byłego pracownika serwisu. Stosowany jest zazwyczaj na końcu zdania w celu podkreślenia ironii, sarkazmu lub po prostu dla żartu.

Bae - Pieszczotliwe określenie ukochanej osoby (częściej kobiety). Jest to rozwinięcie skrótu z angielskiego: "Before anyone else", czyli dosłownie "Przed kimkolwiek wcześniej". Oznacza "Tą jedyną, najważniejszą"

Xoxo - Oznacza "Hugs and kisses", po polsku można przetłumaczyć jako "Buziaki, uściski"

Yolo - Z angielskiego: "You only live once", czyli "Żyje się tylko raz"

Hipster - Osoba, które "chce się pokazać". Hipsterzy deklarują niezależność wobec głównego nurtu kultury masowej, nazywanego z angielskiego "mainstreamem". Cechuje ich również przesadne akcentowanie swojej oryginalności i indywidualności

Hashtag - Używane głównie na Instagramie i Twitterze. Używając przed słowem znak hash (#), tworzymy hashtagi, którymi oznaczamy wpisy. Dzięki nim dużo łatwiej wyszukać istniejące już wpisy o danej tematyce, np. "#moda".

Slang służy najczęściej młodym ludziom do szybkiego komunikowania się między sobą w grach, smsach lub wiadomościach. Większość skrótów bierze się właśnie z chęci jak najszybszego wyrażenia swoich myśli. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wątpliwości, co znaczy kk, xd, idk, lol i wiele innych popularnych słów i zwrotów.

RadioZET.pl/KP

Oceń
Tagi