Zamknij

Czerwiec 2018 - pogoda: Zakopane, morze, Mazury. Gdzie będzie najcieplej?

Redakcja
25.05.2018 12:30
Pogoda: czerwiec 2018 - Warszawa, nad morzem, Mazury, Zakopane
fot. pixabay.com

Prognoza pogody na czerwiec 2018 - gdzie będzie najcieplej? To pytanie zadaje sobie w tym momencie wiele osób, które zaczynają planować urlopy w pracy i chcą jak najlepiej wykorzystać nadchodzące wolne dni. Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2018 i gdzie najlepiej wyjechać: Zakopane, morze czy Mazury?

Prognoza pogody na czerwiec 2018 w Polsce: Warszawa, Zakopane, nad morzem, Mazury, Kraków. Sprawdzamy, gdzie będzie najcieplej w czerwcu 2018 w Polsce i jakich temperatur możemy się spodziewać nad morzem, w górach i w centrum Polski.

Czerwiec 2018 - pogoda dla Warszawy

W pierwszym tygodniu czerwca 2018 pogoda w centrum Polski zapowiada się bardzo dobrze. Temperatury w ciągu dnia będą się utrzymywać na poziomie 23-25 stopni, a w nocy od 13 do 17 stopni Celsjusza. Tak dobra pogoda ma utrzymywać się od początku miesiąca aż do wtorku, 26 czerwca. Wtedy może pojawić się większe zachmurzenie i pierwsze niewielkie opady, jednak temperatura nie powinna spadać poniżej 22 stopni. 

» Boże Ciało 2018 - pogoda na długi weekend czerwcowy. Będzie ciepło?

Zagłosuj

Czy sprawdzasz prognozę pogody przed wyjazdem na urlop?

Liczba głosów:

Prognoza pogody: czerwiec 2018 - Zakopane, Kraków

W górach pogoda w czerwcu 2018 może zaskoczyć turystów, którzy będą chcieli spędzić kilka dni w Tatrach. Wartości temperatury nie będą przekraczały 20-22 stopni w ciągu dnia, a pod koniec miesiąca mogą spać nawet do 17 stopni Celsjusza. W nocy również będzie chłodniej - temperatury będą utrzymywać się na poziomie 7-9 stopni Celsjusza. W ciągu całego miesiąca mogą występować niewielkie przelotne opady deszczu. Podobnie zapowiada się pogoda w czerwcu 2018 w całym województwie małopolskim.

» Najdłuższy dzień w roku 2018: kiedy jest i ile trwa?

Pogoda w czerwcu 2018 nad morzem

Wielu Polaków decyduje się spędzić czerwcowy urlop nad morzem. Prognoza pogody na czerwiec 2018  niestety nie zapowiada się dobrze w tym miesiącu. Choć w czerwcu będzie bardzo słonecznie, temperatury wyniosą maksymalnie 20 stopni Celsjusza. W drugiej połowie miesiąca mogą pojawiać się zachmurzenia i przelotne opady deszczu.

» Dni wolne od pracy i szkoły 2018 [KALENDARZ]

Czerwiec 2018 - pogoda: Mazury

Najlepsza pogoda w czerwcu 2018 w Polsce zapowiada się na Mazurach. To właśnie tutaj temperatury przez cały miesiąc będą oscylować w granicach 22-23 stopni Celsjusza. Również w nocy będzie ciepło - termometry pokażą od 10 do 15 stopni. W ostatnim tygodniu czerwca 2018 pogoda trochę się pogorszy - pojawi się duże zachmurzenie, a miejscowo mogą występować niewielkie przelotne opady deszczu.

» Długi weekend czerwcowy 2018 - kiedy wypadają kolejne dni wolne?

Według długoterminowej prognozy pogody na czerwiec 2018 najlepiej na swój urlop zaplanować wyjazd na Mazury w pierwszej połowie miesiąca. To właśnie wtedy temperatury będą najwyższe i nie powinny występować duże opady deszczu. Warto pamiętać jednak o tym, że pogoda na czerwiec 2018 może jeszcze się zmieniać, dlatego najlepiej na bieżąco sprawdzać przewidywania synoptyków.

RadioZET.pl/ekologia.pl/KP