Czy bierzmowanie 2020 się odbędzie, czy zostanie odwołane przez koronawirusa?

26.03.2020 11:09

Czy bierzmowanie w 2020 roku zostanie odwołane przez koronawirusa? Biskupi mieli udzielić uczniom tego sakramentu w marcu, kwietniu lub maju. Ze względu na pandemię koronawirusa większość z tych uroczystości zostanie odwołana. Sprawdzamy, czy bierzmowanie 2020 odbędzie się w późniejszym terminie, czy też zostanie przełożone na 2021 rok. 

Czy Bierzmowanie 2020 się odbędzie, czy zostanie odwołane przez koronawirusa? fot. Adam Wojnar/Polska Press/East News

Czy bierzmowanie 2020 się odbędzie? Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, jak inaczej nazywane jest namaszczenie krzyżmem przez biskupa, w tym roku byłby udzielany młodzieży w marcu, kwietniu lub maju. Sprawdzamy, czy w zawiązku z epidemią koronawirusa bierzmowanie zostanie odwołane lub odbędzie się w innym terminie. 

Czy bierzmowanie 2020 zostanie odwołane przez koronawirusa?

Bierzmowanie to sakrament, którego termin jest ustalany indywidualnie dla parafii danej diecezji. W 2020 roku, biskupi z całej Polski udzielaliby go w marcu, kwietniu i maju. W związku z epidemią koronawirusa i obostrzeniami wprowadzonymi na terenie całego kraju, uroczystości bierzmowania zaplanowane na najbliższe tygodnie zostaną odwołane. 

Chrzest Święty - czy może się odbyć, czy trzeba odwołać chrzciny z powodu koronawirusa?

Czy Komunie 2020 się odbędą, czy zostaną odwołane przez koronawirusa?

Bierzmowanie: kiedy będzie? [2020, KORONAWIRUS]

Jak poinformował Episkopat w oficjalnym rozporządzeniu, liturgie z udzieleniem sakramentu bierzmowania zostają przełożone na terminy późniejsze, o których poinformują kurie diecezjalne. 

Do kiedy KWARANTANNA będzie obowiązywała na terenie Polskiw Polsce? 

Koronawirus - SZKOŁA: do kiedy szkoły są zamknięte? 

RadioZET.pl/PZ

Oceń