Zamknij

Czy będą matury ustne w 2021 roku? Czy matury ustne w 2021 będą odwołane?

19.11.2020 17:23
Czy będą matury ustne w 2021 roku? Czy matury ustne w 2021 będą odwołane?
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/ East News

Czy matury ustne w 2021 roku zostaną odwołane? W zeszłym roku, ku uciesze uczniów, egzaminy ustne z języka obcego i polskiego zostały odwołane. Minister edukacji zapowiedział już, czy także i w tym roku maturzyści zostaną z niego zwolnieni.

Czy będą matury ustne w 2021 roku?

Matury ustne w 2021 roku najprawdopodobniej nie zostaną odwołane.

Wiceminister edukacji wyjaśnił, że w minionym roku szkolnym odstąpiono od obowiązkowych egzaminów ustnych ze względu na sytuacje epidemiczną. Zaznaczył, że o tym jak będzie w tym roku "wszystko będzie zależało od rozwoju wydarzeń". - Natomiast mamy głęboką nadzieję, że uczniowie w szybkim czasie będą mogli przystąpić do normalnej nauki. Nie widzimy w tej chwili powodu, by z tej formy egzaminu rezygnować – poinformował Kopeć.

Matura 2021: zasady, zakres materiału. Nowe zasady obowiązujące na maturze 2021

Czy matury 2021 zostaną odwołane?

Matury ustne 2021.  Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że jeśli uczniowie wrócą stacjonarnego nauczania szybko, w perspektywie kolejnych, co najwyższej kilku tygodni, to nie będzie żadnych powodów, dla których egzamin ustny miałby zostać odwołany.

- Jeśli sytuacja pandemii koronawirusa niestety będzie się rozwijała na niekorzyść, albo będzie się nadal utrzymywała, jako niekorzystna, i będziemy musieli nadal być w systemie nauczania zdalnego przez jakiś długi czas - nie jestem w stanie teraz powiedzieć czy tak będzie i jaki to będzie czas - to będziemy reagować na bieżąco, tak jak w zeszłym roku – zaznaczył Czarnek.

Matura 2021: kiedy będzie? Data, terminy, harmonogram [EGZAMINY MATURALNE CKE]

RadioZET.pl/PAP/PAB