Czy poczta jest otwarta w trakcie pandemii koronawirusa? W które dni urzędy będą czynne?

26.03.2020 16:12

Czy poczta jest otwarta w trakcie pandemii koronawirusa? W związku z ograniczeniami, które zostały wprowadzone ze względu na epidemię koronawirusa, wiele sklepów i lokali usługowych zamknięto aż do świąt Wielkanocnych. Sprawdzamy, czy zaostrzona kwarantanna obowiązuje także na pocztach w Polsce. 

Czy poczta jest otwarta w trakcie pandemii? fot. Stanislaw Bielski/REPORTER / East News

Czy poczty są otwarte w trakcie pandemii koronawirusa? 

Jak ogłosiła Poczta Polska, urzędy pozostaną otwarte w trakcie epidemii koronawirusa. Zmienią się jednak godziny, w których będzie można w nich nadać lub odebrać przesyłkę. 

W celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo pracowników i klientów, Poczta Polska wydzieliła specjalne strefy bezpieczeństwa w swoich placówkach. Klienci powinni ustawiać się za znajdującą się na podłodze taśmą – 1,5 metra od pracownika. Ma to zminimalizować sytuacje, w których Klienci i pracownicy są w odległości mniejszej niż metr. Pracownicy Poczty kolejno proszą Klientów o podchodzenie do stanowiska obsługi. Bliższy kontakt jest możliwy jedynie na wyraźną prośbę pracownika o okazanie dokumentów lub wykonanie innych niezbędnych czynności. Klienci proszeni są także o zachowanie pomiędzy sobą bezpiecznej odległości co najmniej 1,5 m w trakcie oczekiwania - poinformowała Poczta na swojej stronie internetowej. 

Koronawirus: INFOLINIA. Gdzie dzwonić? Jaki jest NUMER TELEFONU? Kiedy dzwonić? [GODZINY, KONTAKT]

Poczta: godziny otwarcia w trakcie pandemii koronawirusa 

Poczty w trakcie pandemii koronawirusa będą otwarte znacznie krócej niż wcześniej. Godziny funkcjonowania urzędów podała dyrekcja PP:

  • 6 godzin – tyle będą otwarte placówki w dni robocze, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14.00 – 20.00 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę;
  • 8.00 – 20.00 – w tych godzinach będą otwarte placówki całodobowe czynne przez 7 dni w tygodniu;
  • punkty obsługi klienta w galeriach handlowych będą nieczynne.

Koronawirus - SZKOŁA: do kiedy szkoły będą zamknięte i nie będę odbywać się lekcje? [DATA]

Czy poczty będą otwarte w sobotę i niedzielę? 

Poczty pozostaną także otwarte w soboty i niedziele, o ile przed wybuchem pandemii również były czynne w te dni. Urzędy mają działać w następujących godzinach:  

  • 3 godziny – tyle będą otwarte placówki czynne dotychczas w soboty;
  • 8.00 – 20.00 – w tych godzinach będą otwarte placówki całodobowe czynne przez 7 dni w tygodniu.

Wybory prezydenckie 2020: czy zostaną przełożone? Czy zostaną odwołane?

Poczta: czy w trakcie pandemii koronawirusa można odebrać lub wysłać przesyłkę?

Poczta polska poinformowała, że pomimo ciągłego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem, urząd nie przewiduje żadnych ograniczeń w doręczaniu i odbiorze korespondencji. - Przesyłki kurierskie, paczkowe i listowe będziemy doręczać do wszystkich odbiorców, z zastrzeżeniem obszarów/miejsc, w stosunku do których wydane zostaną decyzje administracyjne lub inne postanowienia ograniczające taką możliwość - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Poczty Polskiej. 

Czy kurierzy pracują pomimo epidemii koronawirusa i dowożą paczki do domów?

Z uwagi na bezpieczeństwo kurierów i odbiorców, zawieszone zostaje świadczenie usługi Doręczenie na życzenie, a znacznie ograniczone będzie nadawanie przesyłek do innych krajów. 

Wybory 2020: lista kandydatów. Na kogo głosować w wyborach prezydenckich w Polsce? [KANDYDACI]

RadioZET.pl/Poczta Polska/PZ

Oceń