Zamknij

Dagmara Gerasimuk: kim jest kandydatka na stanowisko ministra sportu? [AWF KATOWICE, POLSKI ZWIĄZEK BIATHLONU]

Paweł Żurek
20.11.2019 15:11
Dagmara Gerasimiuk: kim jest kandydatka na stanowisko ministra sportu?
fot. JAKUB WOSIK/REPORTER

Dagmara Gerasimuk niemal na pewno zostanie nowym ministrem sportu - takie informacje na twitterze podał Krzysztof Stanowski. Stanowisko to pozostało nieobsadzone po odejściu Witolda Bańki. Sprawdzamy, co wiadomo o Gerasimuk, jaką rolę pełni na AWF Katowice, a także w Polskim Biathlonu. 

Dagmara Gerasimuk to jedna z kandydatek na stanowisko ministra sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego. Sprawdzamy, co wiadomo o menedżerce:

  •  kim jest Dagmara Gerasimuk?
  •  jaką rolę pełni na AWF Katowice?
  •  kim jest w Polskim Związku Biathlonu? 

Dagmara Gerasimuk: kim jest kandydatka na stanowisko ministra sportu?  [POLSKI ZWIĄZEK BIATHLONU]

Dagmara Gerasimuk jest byłą sportsmenką: uprawiała biathlon i biegi narciarskiej. Założyła także swój własny klub – UKS Lider Katowice. Gerasimuk jest doktorem nauk o sporcie. Pracuje m.in. jako starszy wykładowca w Zakładzie Teorii Sportu, Żywienia i Suplementacji na Katedrze Teorii Sportu AWF-u im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

>>  Nieoficjalnie: Znamy nazwisko nowego ministra sportu

Dagmara Gerasimuk: AWF Katowice

Na AWF-ie Katowice Dagmara Gerasimuk prowadziła m.in. zajęcia z identyfikacji potencjału sprawnościowego, periodyzacji i planowania w treningu sportowym, kształtowania wytrzymałości, systemu szkoleniowego w sporcie, oraz nowoczesnych metod treningowych.

>>  Witold Bańka szefem Światowej Agencji Antydopingowej WADA

Dagmara Gerasimuk: biathlon

Gerasimiuk jest trenerką I klasy w biathlonie, sędzią międzynarodowym, delegatem technicznym PZBiath. W latach 2006–2014 była sekretarzem generalnym PZBiath, od 2014 r. pełni funkcję prezesa tej organizacji. W 2018 r. Gerasimuk została wybrana do zarządu  IBU, Międzynarodowej Federacji Biathlonu.

Dagmara Gerasimuk: ministerstwo sportu i turystyki

O kandydaturze Dagmary Gerasimuk na stanowisko ministra sportu i turystyki w rządzie Mateusza Morawieckiego jako pierwszy poinformował Krzysztof Stanowski.

Nowym ministrem sportu na 99 procent będzie Dagmara Gerasimuk, prezes Polskiego Związku Biathlonu - zdradził na twitterze. 

Jacek Sasin, nowy minister aktywów państwowych, zapowiedział, że nowego ministra sportu poznamy jeszcze w listopadzie tego roku. 

RadioZET.pl/AWF Katowice/PZBiath/polskieradio24.pl/PZ