Zamknij

Danuta Dmowska – Andrzejuk: kim jest nowa minister sportu? [WYKSZTAŁCENIE, DZIECI, WZROST]

Paweł Żurek
03.12.2019 14:35
Danuta Dmowska – Andrzejuk: kim jest kandydatka na stanowisko ministra sportu? [FACEBOOK, WYKSZTAŁCENIE, DZIECI, WZROST]
fot. Facebook Mateusza Morawieckiego/ .facebook.com/MorawieckiPL/

Danuta Dmowska – Andrzejuk została nową minister sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego. Prezydent Andrzej Duda przyjął jej ślubowanie 5 grudnia. Fanom sportu byłej szpadzistki nie trzeba jej przedstawiać – to m.in. złota medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw Świata. Sprawdzamy najważniejsze informacje o Dmowskiej – Andrzejuk: wykształcenie, dzieci, wzrost.

Danuta Dmowska – Andrzejuk: kim jest nowa minister sportu? 5 grudnia była szpadzistka została nową szefową resortu sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego. Sprawdzamy, kim jest Dmowska – Andrzejuk i podajemy te informacje, których o nowej minister sportu najchętniej szukali internauci.

Danuta Dmowska – Andrzejuk: kim jest nowa minister sportu? [WIEK, WZROST]

Danuta Dmowska – Andrzejuk jest byłą szpadzistką i wielokrotną medalistką mistrzostw Świata i Europy. 

Urodziła się 1 marca 1982 roku. Trenowała w AZS AWF Warszawa. Była reprezentantką Polski juniorów, a następnie seniorów. W styczniu 2005 zajęła 2. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Pradze, a w czerwcu tego roku była 3. w zawodach Pucharu Świata w Barcelonie. W październiku 2005 osiągnęła największy sukces w karierze – na mistrzostwach świata w Lipsku zdobyła złoty medal indywidualnie. W 2009 roku na Mistrzostwach Europy w Płowdiwie zdobyła drużynowo srebrny medal w szpadzie.

Danuta Dmowska – Andrzejuk zdobyła również medale w drużynie - srebro na Mistrzostwach Świata, przegrywając w finale z Włoszkami i złoty medal Mistrzostw Europy.

Jeszcze w trakcie kariery, szpadzistka wstąpiła do 3 Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych w szeregach Grupy Sportowej Warszawa. Podczas służby występowała na zawodach i odnosiła dalsze sukcesy, m.in. zdobywała medale na wojskowych mistrzostwach Świata.

W 2011 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Za wzorową służbę w 2014 roku otrzymała też Brązowy Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.

Informacji o wzroście Danuty Dmowskiej - Andrzejuk nie zostały udostępnione w sieci. 

Danuta Dmowska - Andrzejuk: wykształcenie

Danuta Dmowska – Andrzejuk uczyła się w XLV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Jest magistrem wykształcenia fizycznego na warszawskiej AWF. Zdobyła też tytuł inżyniera projektowania wnętrz.

Danuta Dmowska - Andrzejuk – dzieci, rodzina

Mężem Dmowskiej - Andrzejuk jest Robert Andrzejuk. Para doczekała się córki.

RadioZET.pl/PZ