Zamknij

Dodatkowa niedziela handlowa 2020: kiedy będzie? Kiedy zostanie wprowadzona?

26.11.2020 11:00
Dodatkowa niedziela handlowa 2020: kiedy będzie? Kiedy zostanie wprowadzona?
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Niedziela 6 grudnia ma być handlową - taki zapis znalazł się w projekcie noweli ustawy "covidowej", czyli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jak napisali jego autorzy, dodatkowy dzień, w którym sklepy mogą być otwarte, pomoże rozładować przedświąteczny ruch w sklepach i poprawić sytuację handlu.

Niedziela handlowa 2020: 6 grudnia 

Niedziela, 6 grudnia tego roku ma być handlową - napisano w projekcie noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. 

Jak napisano w projekcie ustawy opublikowanym na stronie Rządowego Centrum Legislacji, wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej będzie jednorazowe.

- Projektowana zmiana ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni wprowadza epizodyczne rozwiązanie polegające na zniesieniu zakazu handlu, o którym mowa w art. 5 tej ustawy, w niedzielę w dniu 6 grudnia 2020 r. w placówkach handlowych - napisali autorzy projektu. 

Ile osób może być na Wigilii Bożego Narodzenia 2020? [NOWE OBOSTRZENIA]

Dodatkowa niedziela handlowa 2020: 6 grudnia. Kiedy zostanie wprowadzona? 

Projekt noweli ustawy wprowadzający dodatkową niedzielę handlową 6 grudnia trafił już do Sejmu i został skierowanie do pierwszego czytania w komisjach. 

Niedziele handlowe 2020: DATY, TERMINY

Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązywał jedynie w wybrane niedziele.  Niedziele handlowe 2020 wypadały w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

W grudniu br. są przewidziane jeszcze dwie niedziele handlowe: 13 i 20.12.

RadioZET.pl/PAP/PAB