Zamknij

Dominik Tarczyński: kim jest poseł PiS? [RODZINA, POCHODZENIE, WYKSZTAŁCENIE, KORWIN, OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Paweł Żurek
16.10.2019 15:23
Dominik Tarczyński: kim jest poseł PiS? [RODZINA, POCHODZENIE, WYKSZTAŁCENIE, KORWIN, OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Dominik Tarczyński w wyborach parlamentarnych 2019 uzyskał reelekcję i w następującej kadencji po raz kolejny będzie posłem PiS. Parlamentarzysta rozpoczął "urzędowanie" od groźby pobicia Janusza Korwina-Mikkego. Co wiadomo o kontrowersyjnym pośle PiS? Sprawdźcie w naszym artykule. 

Wybory 2020: najnowsze informacje

Dominik Tarczyński: kim jest poseł PiS?

Dominik Tarczyński to polski polityk i poseł na Sejm VIII i IX kadencji. Ukończył prawo na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Od 2003 do 2008 Tarczyński pełnił funkcję animatorem wspólnoty w londyńskiej katedrze Westminster, prowadził też audycję radiową muzyki chrześcijańskiej. Był świeckim asystentem jednego z brytyjskich egzorcystów[2]. Od 23 stycznia 2009 do 1 lutego 2010 był dyrektorem TVP3 Kielce, później zatrudniony jako zastępca dyrektora ds. eksploatacji w Ośrodku Informatyki i Telekomunikacji TVP.

Tarczyński swoich sił w polityce próbował od 2010 roku. Wtedy bez powodzenia kandydował do sejmiku świętokrzyskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. Następnie organizował struktury stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza w Kielcach, jednak po kilku tygodniach je opuścił. W 2011 współtworzył Solidarną Polskę, z której odszedł na początku kwietnia 2014. W tym samym roku, z rekomendacji Prawicy Rzeczypospolitej, kandydował ponownie do sejmiku z listy PiS. W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu jako bezpartyjny kandydat z jedenastego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu kieleckim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 7475 głosów. Po wyborach został członkiem PiS.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 został wybrany na deputowanego IX kadencji. Przypadł mu dodatkowy mandat w PE, przyznany Polsce w ramach rozdysponowania części mandatów obsadzanych dotąd przez Wielką Brytanię. Jednakże z uwagi na opóźnienie procedury brexitu objęcie tego mandatu zostało zawieszone.

Tarczyński jest znany z kontrowersyjnych wpisów na Twitterze, a także dość agresywnych dyskusji toczonych w Sejmie oraz w trakcie trwania obrad komisji. Często występuje też w zagranicznych telewizjach, gdzie tłumaczy działania rządu Zjednoczonej Prawicy w sprawie reformy sądów czy decyzji dot. przyjmowania uchodźców.

Wybory parlamentarne 2019: najważniejsze informacje: 

Rodzina, żona, dzieci, ślub Dominika Tarczyńskiego

O rodzinie Dominika Tarczyńskiego nie wiemy wiele. Poseł ma narzeczoną – Agnieszkę Migoń. Para nie doczekała się dzieci.

Dominik Tarczyński: pochodzenie, wykształcenie

Dominik Tarczyński ukończył prawo na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Poseł jest wnukiem Józefa Albińskiego - Żołnierza Wyklętego ps. "Lis", komendanta placówki NSZ i członka AK oraz WiN.

Dominik Tarczyński: Janusz Korwin Mikke, wybory 2019

Dominik Tarczyński w wyborach parlamentarnych 2019 uzyskał mandat posła na Sejm, otrzymując 8186 głosów. Już od początku kadencji zagroził, że uderzy Janusza Korwina-Mikkego. Poseł Konfederacji stwierdził bowiem, że przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS. Tarczyński odpowiedział mu na Twitterze: W imieniu tysięcy wyborców którzy oddali na mnie głos, wypłacę w sejmie temu szaleńcowi sprawiedliwość zgodnie z kodeksem honorowym. Przy pierwszym spotkaniu.

Oświadczenie majątkowe, kontakt Dominika Tarczyńskiego 

Oto treść oświadczenia majątkowego Dominika Tarczyńskiego. Poniżej podajemy także kontakt do posła.

  • Środki pieniężne (złotówki) - 40 tys. 
  • niezabudowana działka gruntu ornego Powierzchnia - 1,5 ha, wartość 25 tys. zł
  • Dochód: uposażenie - 129 tys., dieta parlamentarna - 31 tys. zł, wynajem domu - 30 tys. 
  • zegarek MontBlanc, 4 tys. euro
  • Wartość: 4000 EUR
  • Zobowiązanie,  DT Partners Pragroup, 4 tys. zł
  • Lloyds Bank 4500 funtów 
  • ZAIKS: 12 tys. 

Kontakt do Dominika Tarczyńskiego:

  • dominik.tarczynski@sejm.pl
  • telefon: 533 242 619, 790 622 622