Zamknij

Dzień Babci 2018 - kiedy jest święto w Polsce? [DATA, ZWYCZAJE]

Redakcja
17.01.2018 09:10
Dzień Babci 2018 - kiedy jest święto w Polsce? [DATA, ZWYCZAJE]
fot. pixabay.com

Kiedy wypada Dzień Babci 2018 w Polsce? Data święta została ustanowiona w latach 60. ubiegłego wieku i do tej pory pozostała ona niezmieniona. Sprawdźcie, kiedy dokładnie jest Dzień Babci 2018, aby móc z wyprzedzeniem przygotować dla nich prezenty.

Kiedy jest Dzień Babci 2018? Data w Polsce jest niezmienna od lat, a święto zostało ustanowione, aby uhonorować babcie. Tego dnia wnuki wręczają im prezenty, kwiaty i słodycze. Kiedy dokładnie wypada święto babć?

Dzień Babci 2018 - DATA: kiedy jest święto w Polsce?

W Polsce Dzień Babci 2018 będziemy obchodzić 21 stycznia. W tym roku święto wypada w niedzielę. W Polsce po raz pierwszy pomysł obchodzenia Dnia Babci pojawił się w latach 60. ubiegłego wieku. Ideę ustanowienia święta babć propagował tygodnik "Kobieta i Życie". Dzień później obchodzone jest święto dziadków, czyli Dzień Dziadka.

>> Dzień Dziadka 2018 - kiedy jest święto w Polsce? [DATA]

Zwyczaje na Dzień Babci 2018 - prezent dla babci [POMYSŁY]

Najlepsze pomysły na prezenty dla babci z okazji jej święta to te, które są dawane od serca. Młodsze wnuki najczęściej wykonują laurki i dają dziadkom kwiaty w dniu ich święta. Starsi mogą własnoręcznie upiec słodkości, z których na pewno ucieszy się zarówno babcia, jak i dziadek. Prezent na Dzień Babci 2018, który również na pewno się spodoba i wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanych, to ozdobione ręcznie zrobione fotoksiążki lub zdjęcia w ramkach, do których dołączone będą spersonalizowane życzenia.

Dzień Babci i Dziadka 2018 to święta, które w Polsce wypadają zwyczajowo w styczniu, jednak są one obchodzone także w wielu państwach na świecie, m.in. we Francji, w Rosji czy w Ameryce. Ich daty najczęściej się nie pokrywają, a dodatkowo bardzo często Dzień Babci i Dzień Dziadka są obchodzone jako jedno święto, nazywane "Dniem Dziadków".

Najpiękniejsze życzenia na Dzień Babci 2018 i Dzień Dziadka znajdziecie w poniższych artykułach:

>> Życzenia i wierszyki na Dzień Babci 2018: śmieszne, poważne, SMS

>> Życzenia na Dzień Dziadka 2018: śmieszne, krótkie, SMS i do laurki

RadioZET.pl/KP