Zamknij

Dzień bez Samochodu 2017: komunikacja miejska i parkingi [WARSZAWA]

Redakcja
18.09.2017 15:38
Dzień bez Samochodu 2017: parkingi i komunikacja miejska w Warszawie
fot. pixabay.com

Dzień bez Samochodu 2017 w Warszawie to darmowe parkingi i komunikacja miejska dla mieszkańców. Czy wszyscy będą mogli z tego korzystać? Sprawdzamy szczegóły dotyczące obchodów Dnia bez Samochodu w stolicy.

Darmowa komunikacja miejska i parkingi w Dzień bez Samochodu 2017 w Warszawie to jedno z udogodnień dla mieszkańców. W ten sposób jest promowane korzystanie z innych środków transportu, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Sprawdzamy szczegóły obchodów Dnia bez Samochodu w stolicy.

Zobacz także

Dzień bez Samochodu 2017 - Warszawa

W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2004 roku i wypada zawsze 22 września. Większe miasta z tej okazji oferują mieszkańcom darmowe przejazdy komunikacją miejską. Jeszcze kilka lat temu w Warszawie Dzień bez Samochodu dotyczył tylko posiadaczy ważnych dowodów rejestracyjnych.

Darmowa komunikacja miejska - Dzień bez Samochodu

W tej chwili 22 września z komunikacji miejskiej w Warszawie za darmo mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. Tego dnia w autobusach i tramwajach są wyłączone kasowniki. To udogodnienie będzie obowiązywało także w metrze, pociągach SKM i lokalnych liniach dowozowych (tzw. "eLek"), w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Kolei Mazowieckich (w ramach oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD). Żeby umożliwić dostanie się do metra osobom bez biletów, 22 września bramki na stacjach będą otwarte. Bez konieczności kasowania biletów będzie można podróżować zarówno po pierwszej jak i drugiej strefie biletowej. Bez biletów będzie można również korzystać z parkingów Parkuj i Jedź.

Zagłosuj

Czy będziesz korzystał z darmowej komunikacji miejskiej 22 września?

Liczba głosów:

Od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez Samochodu oraz Dni Transportu Publicznego. Dzień bez Samochodu 2017 w Warszawie i innych miastach w Polsce to zachęta dla wszystkich zmotoryzowanych, by przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej. W sobotę, 23 września odbędą się Dni Transportu Publicznego w zajezdni autobusowej i tramwajowej przy ulicy Woronicza w Warszawie. 

RadioZET.pl/ztm.waw.pl/KP