Zamknij

Dzień Chłopaka 2017: kiedy jest? Data i informacje na temat święta

Redakcja
25.09.2017 10:20
Dzień Chłopaka 2017: kiedy jest? Data i informacje na temat święta
fot. pixabay.com

Kiedy jest Dzień Chłopaka w 2017 roku? To pytanie stawiają sobie nie tylko kobiety, które chcą przygotować z tej okazji prezenty dla kolegów, ale również sami mężczyźni. Jeśli nie wiecie, kiedy wypada Dzień Chłopaka, przypominamy datę tego święta.

Kiedy jest Dzień Chłopaka 2017? Na świecie panowie obchodzą swoje święto w różnych miesiącach. Kiedy wypada Dzień Chłopaka w Polsce? Sprawdzamy daty i informacje na temat święta mężczyzn.

Data Dnia Chłopaka 2017. Czy Dzień Mężczyzny to jest to samo święto?

Problemy z datą Dnia Chłopaka 2017 mogą wynikać z obecności innego święta w kalendarzu - Dnia Mężczyzny. Wypada on 10 marca. Oba święta są odpowiedzią na Dzień Kobiet, jednak święto mężczyzn nigdy nie zostało oficjalnie ustanowione. Być może dlatego przyjęło się, że Dzień Mężczyzn obchodzą zazwyczaj dorośli, a Dzień Chłopaka jest najbardziej popularny w szkołach i zwykle obchodzą go nastolatkowie i chłopcy.

Zobacz także

Kiedy jest Dzień Chłopaka w Polce?

Choć data Dnia Chłopaka jest zawsze taka sama, w natłoku innych świąt łatwo ją zapomnieć. Przypominamy, że wrześniowe święto mężczyzn jest 30 września. Co roku pojawia się także pytanie: kiedy wypada Dzień Chłopaka? W 2017 roku święto wypada w sobotę, także to dobry dzień, aby zaplanować niespodziankę dla swoich przyjaciół, partnerów czy znajomych.

Zobacz także

Kiedy jest Dzień Chłopaka w innych krajach? W Norwegii panowie świętują 7 października, w Indiach i Meksyku 19 listopada, a w Kanadzie 25 listopada. Niezależnie od tego, kiedy jest Dzień Chłopaka czy Dzień Mężczyzny, warto pomyśleć o prezentach lub drobnych upominkach dla znajomych kolegów z pracy i ze szkoły. 

Zagłosuj

Które święto obchodzicie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/KP