Zamknij

Dzień Dziadka 2018 - kiedy jest święto w Polsce? [DATA, ZWYCZAJE]

Redakcja
22.01.2018 09:15
Dzień Dziadka 2018 - kiedy jest święto w Polsce? [DATA, ZWYCZAJE]
fot. pixabay.com

Dzień Dziadka 2018 i data święta w Polsce nie były zawsze tak popularne. Pierwszy raz święto pojawiło się pod koniec lat 80. i dopiero od tamtej pory zaczynało zdobywać popularność. Sprawdźcie, kiedy dokładnie obchodzimy Dzień Dziadka w 2018 roku i jakie prezenty warto przygotować dla najbliższych.

Kiedy jest Dzień Dziadka 2018? Data w Polsce została ustanowiona później niż Dzień Babci, jednak od tamtej pory jest niezmienna od lat. Oba święta mają uhonorować dziadków, a tego dnia wnuki wręczają im prezenty, kwiaty i słodycze. Kiedy dokładnie wypada święto dziadków?

Dzień Dziadka 2018 - DATA: kiedy jest święto w Polsce?

W Polsce Dzień Dziadka 2018 będziemy obchodzić 22 stycznia. W tym roku święto wypada w poniedziałek. W Polsce święto oficjalnie pojawiło się dopiero po ustanowieniu Dnia Babci, który przypada 21 stycznia.

Najpiękniejsze życzenia na Dzień Babci 2018 i Dzień Dziadka znajdziecie w poniższych artykułach:

>> Życzenia i wierszyki na Dzień Babci 2018: śmieszne, poważne, SMS

>> Życzenia na Dzień Dziadka 2018: śmieszne, krótkie, SMS i do laurki

Zwyczaje na Dzień Dziadka 2018 - prezent dla dziadka [POMYSŁY]

Najlepsze pomysły na prezenty dla dziadka i dla babci na Dzień Babci i Dziadka 2018 to te, które są dawane od serca. Młodsze wnuki najczęściej wykonują laurki i dają dziadkom kwiaty w dniu ich święta. Starsi mogą własnoręcznie upiec słodkości, z których na pewno ucieszy się zarówno dziadek, jak i babcia. Prezent na Dzień Dziadka 2018, który również na pewno się spodoba i wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanych, to ozdobione ręcznie zrobione fotoksiążki lub zdjęcia w ramkach, do których dołączone będą spersonalizowane życzenia.

>> Dzień Babci 2018 - kiedy jest święto w Polsce? [DATA]

Dzień Babci i Dziadka 2018 to święta, w które warto poświęcić więcej czasu swoim dziadkom i pokazać im, jak duże znaczenie mają oni dla nas. Rozmowa, spotkanie czy wspólny spacer mogą być równie dobrym pomysłem na prezent dla dziadków, co zwykłe upominki czy słodycze.

RadioZET.pl/KP