Zamknij

Dzień Nauczyciela 2017: czy 14 października są lekcje w szkołach?

Redakcja
10.10.2017 13:20
Dzień Nauczyciela 2017: czy 14 października są lekcje w szkołach?
fot. pixabay.com

Dzień Nauczyciela 2017: wolne czy do szkoły? Czy odbywają się normalne lekcje? Ponieważ jest to pierwsze święto w roku szkolnym, to pytanie słychać na szkolnych korytarzach zaraz po powrocie z wakacji. Odpowiadamy na pytanie, czy Dzień Nauczyciela 2017 jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.

Czy 14 października są lekcje w szkołach? Czy Dzień Nauczyciela jest dniem wolnym? Te pytania zadają sobie co roku uczniowie, a my spieszymy z odpowiedziami.

Dzień Nauczyciela 2017 - czy są lekcje tego dnia?

Uczniowie co roku zastanawiają się, czy w Dzień Nauczyciela są lekcje. Choć 14 października jest świętem pedagogów, wychowawców i nauczycieli, niestety nie jest on dla nich dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to również, że uczniowie zazwyczaj muszą iść do szkoły w Dzień Nauczyciela.

Zobacz także

Czy 14 października jest dniem wolnym od szkoły?

Choć 14 października nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, zwykle tego dnia nie ma zajęć lekcyjnych, a odbywają się tylko apele związane z obchodami święta nauczycieli. W tym roku sytuacja jest trochę inna, ponieważ Dzień Nauczyciela 2017 wypada w sobotę, dlatego wszystkie uroczystości w większości szkół prawdopodobnie zostaną przesunięte na piątek 13 października lub poniedziałek 16 października. Choć 14 października jest wolny z powodu weekendu i lekcje oczywiście się nie odbywają, uczniowie będą mogli dodatkowo liczyć na skrócenie lub odwołanie lekcji w piątek.

Zobacz także

Dzień Nauczyciela obchodzony jest co roku przez około 650 tysięcy nauczycieli i wychowawców. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

RadioZET.pl/KP