Zamknij

Dzień Ziemi 2018: hasło tegorocznej edycji kampanii - jak brzmi?

Redakcja
20.04.2018 11:02
Dzień Ziemi 2018: hasło tegorocznej edycji kampanii - jak brzmi?
fot. pixabay.com

Hasło Dnia Ziemi 2018 jest motywem przewodnim święta na całym świecie. Tysiące stowarzyszeń ekologicznych 22 kwietnia organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Sprawdzamy, jaki główny cel będzie motywem przewodnim w 2018 roku.

Hasło Dnia Ziemi 2018 - jak brzmi i czego dotyczy motyw przewodni Światowego Dnia Ziemi? Sprawdzamy szczegóły tegorocznej kampanii oraz jak włączyć się w akcję. 

Dzień Ziemi 2020 - HASŁO tegorocznej edycji kampanii: jak brzmi i do czego nawiązuje?

Dzień Ziemi 2018: hasło - jak brzmi i czego dotyczy?

Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Dzień Ziemi 2018 - kiedy jest i na czym polega? [DATA, CIEKAWOSTKI]

Obchody Dnia Ziemi 2018

Już w niedzielę, 22 kwietnia 2018 będziemy mogli włączyć się w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc środowisku naturalnemu. Działania, do których nawołuje hasło Dnia Ziemi 2018, mają polegać przede wszystkim na promowaniu inicjatyw związanych z przyjęciem globalnych norm regulujących zanieczyszczanie środowiska tworzywami sztucznymi. Tego dnia ważne będzie także edukowanie, mobilizowanie i aktywizowanie obywateli państw na całym świecie, aby rozpocząć działania wywierające na rządzie i korporacjach kontrolę i oczyszczanie środowiska z zanieczyszczeń tworzywami sztucznymi.

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2018. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.

Program i tematykę obchodów Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Co ciekawe, w 2020 roku już po raz 50. będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi.

RadioZET.pl/ earthday.org/KP