Zamknij

Egzamin gimnazjalny 2018: j. polski, historia, WOS - odpowiedzi i arkusz PDF

Redakcja
18.04.2018 12:20
Egzamin gimnazjalny 2018: polski - odpowiedzi i arkusz PDF
fot. Lukasz Solski / EAST NEWS

Egzamin gimnazjalny CKE 2018 - język polski i część humanistyczna z historii i wiedzy o społeczeństwie to pierwszy egzamin, do którego przystąpili uczniowie. Odbył się w środę, 18 kwietnia. W tym artykule znajdziecie najświeższe informacje na temat egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego z CKE 2018, arkusze PDF i przykładowe odpowiedzi.

Egzamin gimnazjalny CKE 2018 - język polski: arkusz PDF i odpowiedzi. W kwietniu gimnazjaliści podejdą do egzaminów z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz do testu z wybranego języka obcego. Poniżej znajdziecie arkusz PDF egzaminu gimnazjalnego 2018 z polskiego, historii i WOS-u, odpowiedzi i przykładowe rozwiązania zadań.

» Rekrutacja do liceum 2018 - punkty: kryteria i zasady przeliczania

Egzamin gimnazjalny 2018 - historia, WOS: arkusz PDF

W tym miejscu znajdziecie arkusze egzaminu gimnazjalnego 2018 z j. polskiego, historii i WOS-u!

Opublikowaliśmy oficjalne arkusze wraz z przykładowym modelem odpowiedzi. Dzięki temu można wstępnie sprawdzić, jakiego wyniku będzie można spodziewać się w czerwcu. Trzymamy kciuki za wszystkich gimnazjalistów, którzy w 2018 roku podchodzą do egzaminu gimnazjalnego i życzymy powodzenia!

Arkusze i odpowiedzi z pozostałych części egzaminu gimnazjalnego 2018 znajdziecie poniżej:

» Egzamin gimnazjalny 2018: ODPOWIEDZI - matematyka [arkusz CKE, pytania]

» Egzamin gimnazjalny 2018: j. angielski - odpowiedzi i arkusz PDF

Egzamin gimnazjalny CKE 2018 - historia, WOS: odpowiedzi

Egzamin gimnazjalny 2018 - język polski: arkusz CKE

Egzamin gimnazjalny 2018: język polski - odpowiedzi

Egzamin gimnazjalny CKE 2018 odbędzie się w dniach 18 - 20 kwietnia 2018. Jako pierwsze odbyły się egzaminy z języka polskiego i części humanistycznej, następnie odbędą się testy z części matematyczno-przyrodniczej, a w ostatnim dniu z języków obcych.

  • 9.00 - egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie
  • 11.00 - egzamin z języka polskiego

W poniższym artykule znajduje się pełny terminarz egzaminu gimnazjalnego CKE 2018:

» Egzamin gimnazjalny 2018: kiedy? Terminarz i daty

Gimnazjalista powinien pamiętać o zabraniu na egzamin legitymacji szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. W przeciwnym wypadku może nie zostać dopuszczony do testu.

Podczas egzaminu gimnazjalnego 2018 uczeń może mieć ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem, a w przypadku testu z matematyki również linijkę. Co ważne, na egzaminie nie można korzystać zarówno z kalkulatora, jak i ze słowników.

» Egzamin gimnazjalny 2018: zasady - jakie procedury obowiązują na teście? 

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 będzie można sprawdzić za pośrednictwem strony Okręgowej Komisji Edukacyjnej. W tym celu należy wpisać swój PESEL oraz hasło, które każdy uczeń otrzymał wcześniej w swojej szkole. Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 na wspomnianej stronie powinny zostać udostępnione 15 czerwca 2018 o północy. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na prawdopodobne przeciążenie serwerów, mogą wystąpić problemy z wejściem na stronę.

Więcej informacji na temat wyników egzaminu gimnazjalnego można znaleźć w poniższym artykule:

» Egzamin gimnazjalny 2018: wyniki. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić? [TERMIN]

RadioZET.pl/KP