Zamknij

Egzamin ósmoklasisty 2019 - jak będzie wyglądał? [PRZYKŁADOWE ARKUSZE PDF]

Jolanta Waligóra
13.04.2019 19:30
Egzamin ósmoklasisty 2019 - jak będzie wyglądał? [PRZYKŁADOWE ARKUSZE PDF]
fot. pixabay.com

Jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty 2019? Przykładowe arkusze pokażą uczniom i nauczycielom, w jakiej formie będzie przeprowadzany nowy egzamin po szkole podstawowej. Co wiemy o arkuszach egzaminacyjnych po reformie edukacji? Sprawdzamy informacje na temat przebiegu nowego egzaminu ósmoklasisty w 2019 roku.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - jak będzie wyglądał? Przykładowe arkusze z matematyki, języka angielskiego i polskiego znajdziecie w poniższym artykule. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zastanawiają się, jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty 2019. Sprawdzamy, co do tej pory wiadomo o egzaminie po ósmej klasie i jego przebiegu oraz jak będzie wyglądał nowy sprawdzian po szkole podstawowej.

>> „Matury są bardzo poważnie zagrożone”. ZNP: postawa rządu nie do zaakceptowania

» Egzamin ósmoklasisty 2019 - czy można mieć kalkulator i co można mieć przy sobie? [ZASADY]

Egzamin ósmoklasisty 2019 - jak będzie wyglądał?

Pierwszy egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w kwietniu 2019 roku. Przebieg nowego egzaminu po szkole podstawowej nie będzie się różnił od egzaminu szóstoklasisty. Będzie się on odbywał w kwietniu w formie pisemnej. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły ‎podstawowej, ale nie ma określonego minimalnego wyniku, który trzeba uzyskać, dlatego egzaminu nie można nie zdać.‎ Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

  • pierwszego dnia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut

Egzamin ósmoklasisty 2019 - polski: ARKUSZ i ODPOWIEDZI do egzaminu

  • drugiego dnia - egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

Egzamin ósmoklasisty 2019 - MATEMATYKA: arkusz PDF i odpowiedzi

  • trzeciego dnia - egzamin z języka obcego nowożytnego

Egzamin ósmoklasisty 2019 - ANGIELSKI: arkusz PDF i odpowiedzi do egzaminu

Od roku 2022 ostatniego dnia przeprowadzany będzie również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut. W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania ‎zamknięte, czyli z jedną odpowiedzią poprawną do wyboru, jak i zadania otwarte, w których uczniowie będą musieli samodzielnie sformułować odpowiedź. 

Zobacz także

Próbny Test Ósmoklasisty z Operonem - arkusze i odpowiedzi:

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

» Egzamin ósmoklasisty 2018/19: od kiedy, z jakich przedmiotów [INFORMATOR]

Egzamin ósmoklasisty - arkusze i testy próbne [PDF]

Z informacji opublikowanych na stronie CKE wiedzieliśmy już, że pierwsze arkusze pokazowe zobaczyliśmy już w grudniu 2017 roku, a arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty - w grudniu 2018 roku. Zostały opublikowane także pierwsze oficjalne przykładowe arkusze egzaminu ósmoklasisty.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - ARKUSZE PRÓBNE (POKAZOWE) - GRUDZIEŃ 2017

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty ukazał się 1 września 2018 roku na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Wyniki pierwszego egzaminu ósmoklasisty zostaną udostępnione w czerwcu 2019 roku.

RadioZET.pl/cke.edu.pl/KP