Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Michał Korościel
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Egzamin ósmoklasisty 2019: przykładowe arkusze próbne [PDF]

26.03.2019 15:41
xxx zet

Egzamin ósmoklasisty 2019 - przykładowe arkusze pokażą uczniom i nauczycielom, jak będzie wyglądał nowy egzamin po szkole podstawowej. Co wiemy o arkuszach egzaminacyjnych po reformie edukacji? Sprawdzamy informacje na temat przebiegu nowego egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty 2019: przykładowe arkusze próbne [PDF] fot. pixabay.com

AKTUALIZACJA: Próbny Test Ósmoklasisty z Operonem. Publikujemy arkusze i odpowiedzi:

Egzamin ósmoklasisty 2019 - przykładowe arkusze z matematyki, języka angielskiego i polskiego. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zastanawiają się, jak będzie wyglądał nowy sprawdzian po szkole podstawowej. Sprawdzamy, co do tej pory wiadomo o egzaminie po ósmej klasie i jego przebiegu.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - jak będzie wyglądał?

Pierwszy egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w kwietniu 2019 roku. Przebieg nowego egzaminu po szkole podstawowej nie będzie się różnił od egzaminu szóstoklasisty. Będzie się on odbywał w kwietniu w formie pisemnej. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły ‎podstawowej, ale nie ma określonego minimalnego wyniku, który trzeba uzyskać, dlatego egzaminu nie można nie zdać.‎ Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

  • pierwszego dnia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
  • drugiego dnia - egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
  • trzeciego dnia - egzamin z języka obcego nowożytnego

Egzamin ósmoklasisty 2019: zasady. Jakie procedury będą obowiązywać na teście?

Od roku 2022 ostatniego dnia przeprowadzany będzie również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut. W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania ‎zamknięte, czyli z jedną odpowiedzią poprawną do wyboru, jak i zadania otwarte, w których uczniowie będą musieli samodzielnie sformułować odpowiedź. 

>> Egzamin ósmoklasisty 2018/19: od kiedy, z jakich przedmiotów [INFORMATOR]

Egzamin ósmoklasisty - arkusze i testy próbne [PDF]

Z informacji opublikowanych na stronie CKE wiedzieliśmy już, że pierwsze arkusze pokazowe zobaczyliśmy już w grudniu 2017 roku, a arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty - w grudniu 2018 roku. Właśnie zostały opublikowane pierwsze oficjalne przykładowe arkusze egzaminu ósmoklasisty.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - ARKUSZE PRÓBNE (POKAZOWE) - GRUDZIEŃ 2017

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty ukazał się 1 września 2018 roku na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Wyniki pierwszego egzaminu ósmoklasisty zostaną udostępnione w czerwcu 2019 roku.

RadioZET.pl/cke.edu.pl/KP

Oceń